Wędkarski Król Doliny Charlotty.

Wędkarski Król Doliny Charlotty.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 30 kwie 2012, 21:38

Dolina Charlotty.
Spośród wielu ogłoszeń o imprezach wędkarskich, organizowanych w czasie pierwszego wiosennego „długiego weekendu", szczególną uwagę zwróciłem na komunikat o ogólnopolskich zawodach spławikowych „Wędkarski Król Doliny Charlotty”. Zawodach, po kilku latach przerwy, ponownie organizowanych przez Zarząd Okręgu PZW w Słupsku i właściciela terenów rekreacyjnych.

Obrazek

Obrazek

„Dolina Charlotty” jako miejsce sobotnio-niedzielnego wypoczynku mieszkańców Słupska i okolic tradycjami sięga w czasy przedwojenne. Staraniem obecnego właściciela od wielu lat jest wzbogacane o coraz to nowe elementy podnoszące jego atrakcyjność. Na cieku wodnym uchodzącym do Słupi zostało zbudowanych kaskadowo kilka stawów. Na wyspie znajdującej się pośród największego ze zbiorników stanął kompleks gastronomiczny. W innych miejscach rozległego terenu usytuowano hotel, amfiteatr, stajnie dla koni, zagrodę żubrów i wioskę mongolską.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stawy w „Dolinie Charlotty” są corocznie zarybiane. Pełnią funkcję łowisk komercyjnych.
W niedzielę 29 kwietnia wschodnia i północna strona głównego akwenu została obstawiona przez 30 wędkarzy marzących o zdobyciu „Pucharu Króla Doliny”.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ryby punktowane w zawodach to leszcz, karaś, płoć, karp i okoń. Najlepiej brały płocie i leszcze. Niektóre złowione leszcze miały po parę kilogramów wagi. Rzadziej zdarzały się karasie i okonie. Brania karpi kończyły się odjazdem na środek stawu i urywaniem zestawów.

Obrazek

Obrazek

Ryby w zbiorniku upodobały sobie niektóre miejsca. Szczęście w losowaniu stanowiska w dwóch kolejnych turach dawało szansę na wygranie rywalizacji. Co oczywiście nie umniejsza znaczenia umiejętności wędkarskich uczestników zmagań.

Obrazek

Obrazek

Tym razem najlepiej punktował klan rodzinny Wolniewiczów. Władysław zdobył tytuł „Wędkarskiego Króla Doliny Charlotty”, zaś Tomasz zajął II miejsce. W pierwszej szóstce znaleźli się jeszcze Robert Bednarski, Krzysztof Pietrykowski, Krzysztof Lubawy i Marcin Groszek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kategorii juniorów miejsca od pierwszego do trzeciego zajęli; Marcel Pietrykowski, Marcin Wysokowski i Karol Treder.
Wspólny posiłek zakończył ten bardzo emocjonujący dzień nad wodą.
Relacja filmowa z tej imprezy; http://www.youtube.com/watch?v=MvAZ4TCoctg
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator
 
Posty: 1570
Rejestracja: 02 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Wróć do Spławik

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość