Słone wędkowanie

Słone wędkowanie

Nieprzeczytany postautor: JacekW » 08 wrz 2012, 09:41

Witam brac wedkarska. W dziale "Wędkowanie morskie: zamieszczone sa opisy wypraw wedkarskich na polowy dorsza z jednostek pływajacych, i okazy zlowionych ryb, brak jest natomiast tematu o połowach z plazy, czyli o surfcastingu. Z pewnoscia jest wsrod forumowiczow wielu wedkarzy ktorzy wedkuja ta metoda, i sadze ze jest tez sporo takich ktorzy sa tym zainteresowni . Z racji tego ze morze mamy niemal na wyciagniecie reki, mnie tez zainteresowal surfcasting, ktory zadobywa coraz wieksza popularnosc w naszym kraju. Wiec moze warto bylo by zalozyc i "pociagnac" ten temat? Moze bedzie to miejsce do wymiany doswiadczen, informacji o sprzecie, metodach polowu oraz podstawowej wiedzy o tym jak zaczac swoje słone wedkowanie. Sam jestem zainteresowany ta metoda i jestem na koncowym etapie kompletowania sprzetu. Mam juz odpowiednia (jak sadze) wedke cormorana POWER SURF dlugosci 4.50 m cw 100-250 g , i kolowrotki morskie Konger Baltik Star 560 i York JK 5000 (na poczatek musi wystarczyc), zylki koniczne i przypony morskie i inne akcesoria. Pozostalo zmontowac zestaw, spakowac plecak ze sprzetem i......na połów :D . Przyznam ze cala swojw dotychczasowa wiedze o surfcastingu czerpie z internetu i obserwacji wedkarzy ktorych spotkalem na plazach, sam wiec chetnie skorzystam z rad doswiadczonych kolegow. Swoj "kijek" kupilem juz jakies dwa lata temu, ale niestety nie mialem jakos czasu na wypady na plaze. Bedac teraz 2 miesiace w Niemczech na wyspie Juist na morzu polnocnym obserwowalem niemieckich wedkarzy, zreszta wedkowali tam tez rodacy pracujacy na wyspie, postanowlem wyciagnac z kąta zapomniana troche morska wedke i zmierzyc sie z morzem i rybami w strefie przybrzeznej. Mozna zlapac z plazy nie tylko dorsza, fladre, sledzia czy belone ale takze łososia, troc, leszcza, okonia, ploc, wegorza a nawet i szczupaka.Mam nadzieje ze koledzy zechca podzielic sie swoja wiedza w tym temacie, moze jakas wspolna wyprawa....? To moj pierwszy wpis, wiec moze troche niezgrabnie to wyszlo, ale z czsem mysle ze nabiore wprawy ;) w pisaniu i moze zdam relacje, i opisze moje pierwsze kroki i potkniecia (moze sukcesy :lol: ) w slonym wedkowaniu. Z wedkarskim pozdrowieniem polamania kija na wielkiej rybie wszystkim zycze
Awatar użytkownika
JacekW

Re: Słone wędkowanie

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 10 wrz 2012, 18:35

Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Re: Słone wędkowanie

Nieprzeczytany postautor: gudigargudigar » 06 maja 2016, 08:38

Dobra opcja. Ja już mam zarezerwowane rewal pokoje blisko morza i jadę nad morze łowić w słonej wodzie.
gudigargudigar

Wróć do Wędkarstwo morskie