Mormyszka

Mormyszka

Nieprzeczytany postautor: lipien1 » 13 wrz 2011, 14:36

Mormyszka dla mnie to równoznaczne z łowieniem na lodzie.Pierwszy raz spotkałem sie z ta metoda nad zbiornikiem Słup koło Jawora na poczatku lat 80tych.To za sprawa stacjonujacych w Jaworze wojsk ZSSR.Przyjeżdzali i oni nad zbiornik łowic z lodu sporzywając przy tym bimber.Podeszłem do jednego zaintrygowany nietypowym dla mnie jego łowieniem i skutecznościa.Wyjmował rybę za rybą.Gdy zauwarzyl moje zainteresowanie wyjoł zestaw z przerębla i zagadol- a ochotki niet.Na targu od chandlujacych rosjan nabylem mormyszki wykonalem kijaszek.Pierwsze lowienie i przepadlem z kretesem,spławik w odstawke.Hol kilagromowego okonia na żyłke 0.10 to przeżycie nie do opisania.Mój pierwszy miał 47 cm i 1.5 kg.Przez tyle lat nie mogę tego przebic chociaż każdej zimy zaliczam 40+ okonie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Słup,Mściwojów,Bukówka
Awatar użytkownika
lipien1
Moderator

Re: Mormyszka

Nieprzeczytany postautor: mateusz » 13 paź 2011, 18:32

lowienie na mormyszke to piekna sprawa :D juz nie moge sie doczekac pierwszych lodów i polatac za okoniem.... :D :D
Awatar użytkownika
mateusz
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 16 paź 2011, 09:56

Oglądanie tego filmu wymaga samozaparcia. Tak jak wędkowanie z pod lodu.
http://www.youtube.com/watch?v=kNOeCD9UbL8
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 02 lut 2012, 19:52

Lekkomyślność wędkarzy w zimie nie ma granic :oops: :oops: :oops:
Parę przykładów z ostatnich dni :oops: :cry: :(
Kolejny wędkarz utonął pod lodem . Do zdarzenia doszło na jeziorze Tałtowisko w Ławkach koło Giżycka. Pod lodem utonął 56-letni mężczyzna.
Około godziny 5.00 nad ranem dwóch mężczyzn wybrało się na ryby. Po tym jak przygotowali przerębel - lód pod jednym z nich się załamał. Wędkarz wpadł do wody.
Drugi z mężczyzn ruszył po ratunek. Niestety było już za późno. Przybyła na miejsce wypadku straż pożarna wydobyła spod lodu ciało 56-latka.

Tragiczny finał .Dwaj wędkarze utonęli na Śniardwach.
Akcja poszukiwania 2 wędkarzy na jeziorze Śniardwy została zakończona. Niestety potwierdziły się najgorsze przypuszczenia ratowników. W środę po godzinie 10-tej odnaleziono sprzęt zaginionych i dwa ciała skutych lodem mężczyzn.

64-letni Józef Ch. pochodzący z Pisza i 58-letni Ryszard P., mieszkaniec gminy Orzysz, we wtorek wybrali się na ryby. Niestety wyprawa zakończyła się tragicznie.

APEL !!!!!!!

Strażacy ostrzegają: lód jest jeszcze zbyt cienki
Strażacy i ratownicy apelują, by mimo pięknej pogody i kuszącej tafli lodu na jeziorach, w żadnym wypadku nie wchodzić na lód. Trzeba pamiętać, że duży mróz panuje dopiero od kilku dni. Na Mazurach mniejsze jeziora zaczęły zamarzać niecały tydzień temu, te większe - dopiero w piątek lub w czwartek.

Obrazek
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: mateusz » 12 mar 2012, 18:36

Omul tych dwuch znalezli ponad 2km od brzegu na sniardwach ja bylem kilka dni wczesniej jak 9wedkarzy odplynelo na krze co prawda lod nie byl az talki groby ale od strony uknajna mozna bylo juz wedkowac :D
Awatar użytkownika
mateusz
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 13 mar 2012, 16:02

mateusz ,sam widzisz jak kończy się taka lekkomyślność . A co do jeziora to chyba chodzi o Jezioro Łuknajno - rezerwat przyrody ;) . Piękny rezerwat . :D :D
Obrazek
Piękne prawda :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: mateusz » 15 mar 2012, 16:00

tak Łuknajno sie łaczy ze snardwami i tam najpredzej zamarza:) :D
Awatar użytkownika
mateusz
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 17 mar 2012, 17:30

mateusz , i co złapałeś coś konkretnego :?:
Czy tylko przejażdżka w siarczysty mróz ;)
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: mateusz » 19 mar 2012, 18:27

szczerze powiem ze tak na pierwszym lodzie sobie połapałem sporych okoni na sniardwach:)a pozniej ladnych ploci i leszczyki :D :D lubie jezdzic na sniardwy bo naprawde warto :D :D
Awatar użytkownika
mateusz
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 21 mar 2012, 14:15

Moje gratulacje , super 8-)
Były takie :?:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ładne sztuki :) :) :) :)
Awatar użytkownika