FAIR PLAY.

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

FAIR PLAY.

Nieprzeczytany postautor: zyby66666666 » 30 sty 2015, 19:34

:ugeek: PZW „SŁUPIA” Słupsk
Otwieram nowy wątek, sądząc po forum jest mało aktywnych a szkoda.
W 2013 i 2014 roku niektóre zawody były wygrywane nie uczciwie, dowiedziałem się o nieuczciwości niektórych zawodników po zawodach.
Przykłady: ryby łowione w pierwszej turze, wykazywano w drugiej co przy małej ilości ryb, daje zwycięstwo, rybie której brakowało cm do wymiaru była rozciągana na oczach jak się później okazało kilku wędkarzy, w tym nawet widziała to zdarzenie osoba ze, Ss Rybackiej- bez reakcji. Na zawodach spławikowych ryby złowione po czasie zakończenia zawodów wędkarskich trafiały do sadzyka.
Np. spławikowe zawody w Dolinie Szarlotty dwóch wędkarzy i to z Władz naszego Koła zajmuje stanowisko wędkarskie w Moim wyznaczonym przez organizatorów zawodów stanowiska, pomyślałem, że to śmierdzi mięsiarstwem – lepiej ryb nie łowić ale za to w lepszym towarzystwie posiedzieć i za zgodą sędziego przeniosłem się na rezerwowe stanowisko - że doszło do takiej sytuacji tutaj winię sędziego tych zawodów.
Chciałbym mam takie życzenia aby o wszelkich nieprawidłowościach MóWiĆ GŁOŚNO natychmiast, aby nasze stanowiska wędkarskie były zbliżone do wszystkich zawodników wędkarskich, a SĘDZIÓW WEDKARSKICH wyznaczać kompetentnych aby od 2015roku nie było zastrzeżeń i wątpliwości.
zyby66666666

Re: FAIR PLAY.

Nieprzeczytany postautor: halski021ABC » 01 lut 2015, 22:00

Wielu wędkarzy nie umie przegrać i po zawodach plecie bzdury . Zawsze po zawodach na odprawie , sędzia główny pyta , czy są jakieś zastrzeżenia . Obiekcje zgłasza się na bieżąco . Byłem na jednych waszych zawodach , gdzie sędzią głównym był kol.Eugeniusz i jestem pełen podziwu , jak sprawnie przeprowadził zawody , mimo nielicznej obsady sędziowskiej . Niewielu jest chętnych do sędziowania zawodów wędkarskich za friko . Może kolega ,jak ma obiekcje do sędziowania , zgłosi się na ochotnika do tej fuchy , na pewno zarząd koła się ucieszy ,że ma jeszcze jednego chętnego do tej pracy , a kolega przypilnuje , aby wszystko było OK . Najłatwiej jest wszystko krytykować , ale do roboty jest tylko mała garstka .
halski021ABC

Nieprzeczytany postautor: Markiewicz64 » 02 lut 2015, 23:08

Kolega zyby ma trochę racji ale od skarg jest sąd koleżeński. Poza tym kolega zyby sędziuje wiele zawodów w naszym kole ma uprawnienia sędziowskie do klasy okręgowej zna się na przepisach więc dlaczego doszło do nieprawidłowości. Ja traktuję zawody jako zabawę ale rywalizacja powinna przebiegać uczciwie.Jako osoba odpowiedzialna za sport w naszym kole postaram się aby do żadnych nieprawidłowości więcej nie doszło.Zapraszam wszystkich do brania udziału w zawodach organizowanych przez koło Słupia.
Awatar użytkownika
Markiewicz64

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 05 lut 2015, 17:35

Wracając do sędziowania zawodów Śladami Jana Pawła II rozgrywanych na jeziorze Głębokie, to uważam że nasza skrzyknięta ad hoc czteroosobowa ekipa arbitrów była w zupełności wystarczająca. Dwa koedukacyjne zespoły poważyły złowione ryby szybko i sprawnie.
Rywalizacja sportowa, również na zawodach wędkarskich, wyzwala emocje uczestników. W porównaniu do innych dyscyplin, gdzie dochodzi nawet do rękoczynów, słowne utarczki i przycinki wpisał bym bardziej w folklor spotkań towarzyskich nad wodą, niż rzeczywiste animozje. Rachuba jest prosta: jak nie udało się zapisać w annałach historii uzyskanym wynikiem, to może w inny sposób zaistnieję w pamięci kolegów?
W ustaleniach regulaminowych, kontroli sędziowskiej, mierzeniu czy ważeniu zawsze znajdzie się jakiś ułamek błędu. Zwyczajnie ludzka jest chęć wykorzystania takich niuansów na swoją korzyść. Z potrzeby dominacji, zdobycia nagrody czy też wygrania klasyfikacji.
Za czasów PRL-u nagminnie piętnowaną grupą biznesmenów byli cinkciarze. I nic nie szło z nimi zrobić. W obecnych realiach założyli kantory i są powszechnie szanowanymi przedsiębiorcami.
Na bazie różnych doświadczeń z prostymi sposobami na uzyskanie pozytywnych zachowań w różnych dziedzinach naszego życia, proponuję ustanowić w sporcie wędkarskim klasyfikację FAIR PLAY – gdzie przegrana będzie nagradzana wyżej od zwycięstwa. Wtedy nikt nie będzie nikogo oszukiwał.
Pomysł na miarę Korwina Mikke? Bynajmniej. Uczciwość musi się zwyczajnie opłacać.
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: zyby66666666 » 26 mar 2015, 16:15

Jestem osobą uczciwą tak w życiu prywatnym i służbowym. Przestrzegam wszelkich regulaminów, ustaleń. Jestem przeciwko białym tablicom i tego że nie mogę jechać autem przez skrzyżowanie na czerwonym świetle ale tylko wtedy kiedy jestem Sam na skrzyżowaniu jak również przeciwko przeprowadzania roweru, kiedy w czasie jazdy rowerem muszę się zatrzymać i przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych. Uważam przepis debilizmem – chodnik dla pieszych znajduje się przy jezdni a następnie droga dla rowerów – pieszy znajduje się pomiędzy jadącymi pojazdami mechanicznymi a cyklistami patrz ul. Hubalczyków sklepy Czerwona Torebka a szpital itp.
Również Jestem sędzią wędkarskim i do tego znającym wszelkie przepisy Polskiego Związku Wędkarskiego.
Jeżeli uczciwy człowiek wprowadza w wędkarstwie ustalone przez GZ PZW regulaminy to nieliczni pseudo wędkarze zrobią z niego „wariata”. Ci pseudo wędkarze oszukują innych wędkarzy np. w czasie Mistrzostw naszego koła w wędkarstwie morskim łowienie z jednostki dryfującej (pływającej) na przynęty sztuczne w czasie przepłynięcia na drugie łowisko, próbował trollingiem łowić bezskutecznie Belonę, następnie namawiał aby zawodnicy brali dorsze niewymiarowe, następny pseudo członek potrafił w woreczku z numerami stanowisk wędkarskich trzymać piłkę pingpongową z wybranym numerem stanowiska, albo na innych zawodach trzymać wybraną piłkę w ręku a w czasie sprawdzania czy stan piłek się zgadza po prostu ją podrzucił itd.
Najgorsze jest to ze jest to czynione na oczach uczciwych wędkarzy a reakcji brak :geek: :idea: .
Z mojej obserwacji ci nieuczciwi wędkarze a przynajmniej jeden jest traktowany jak Guru.
Namawiam do natychmiastowego przeciwstawienia się tym cwaniaczkom, nawet wtedy gdyby należeli do Społecznej Straży Rybackiej, lub byli w Zarządzie naszego koła.
Każde zawody wędkarskie są ważne nie rozumiem takiego pojęcia że to są Towarzyskie to można przeszkadzać bo przecież mi kolega pozwolił, a kolega jest inteligentny i dlatego pozwala stać Guru i rozmową płoszyć ryby.
Zawody wędkarskie liczą się do Grand Prix dlatego są ważne.
Kolego Wędkarzu jeżeli wież o nieprawidłowościach wędkarskich to czekam.
Serdecznie pozdrawiam Zbyszek
zyby66666666

Wróć do Dyskusje