SZKÓŁKA 2016.

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

Re: SZKÓŁKA 2016.

Nieprzeczytany postautor: Tomaszatomek7 » 18 lut 2016, 19:26

Dzień Dobry
Serdecznie pozdrawiam przyszłych wędkarskich Kadrowiczów z obecnej szkółki 2016.
David Wowk
Tomaszatomek7

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 19 lut 2016, 19:12

Witam serdecznie wszystkich nowych użytkowników naszego Forum.
Materia internetowa potrafi nieść ze sobą różne wyzwania. Doświadczyli tego zarówno prowadzący - Lucyna i Dariusz Wrzoskowie, jak i uczestnicy zajęć w naszej Szkółce Wędkarskiej w środę 17 lutego.
Niewątpliwą odmiennością od wcześniejszych spotkań było miejsce. Sala Bankietowa Restauracji „Oktan”. Mieszcząca się w podwórzu przy ul. Westerplatte 8. Jak wypadało w lokalu, na stołach znalazły się napoje i ciastka na przekąskę.
Zaczęło się od połączenia z internetem. Niektóre ze smart fonów, tabletów a nawet laptopów, w żaden sposób nie chciały się skonfigurować z dostępnymi sieciami bezprzewodowymi. Jednakowoż wspólnym staraniem zainteresowanych udało się tą przeszkodę pokonać.
Przegląd zawartości witryny Koła nie sprawiał większych kłopotów. Nie mniej pytania zadawane przez p. Lucynę co do treści poszczególnych zakładek pokazały, że młodzi ludzie bardziej wolą zgadywać, niż przeczytać ze zrozumieniem zamieszczone informacje.
Po krótkiej przerwie młodzież została zaproszona do podjęcia próby aktywnej obecności w internecie, poprzez zarejestrowanie się w forum Koła. Kilku osobom udało się tej sztuki dokonać, a nawet napisać tam swoje pierwsze posty. Kolejnym etapem wtajemniczenia było dodanie do napisanych tekstów zdjęć. Rzecz tylko pozornie trudna. Po pierwszej udanej akcji staję się to prostsze od zjedzenia bułki z masłem.
A puchary konkursowe czekają!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 20 lut 2016, 13:33

Dodawanie w czterech krokach zdjęć poprzez: http://radikal.ru/

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Konkurs : Dzień Nad Wodą

Nieprzeczytany postautor: wedkarstwo321 » 20 lut 2016, 16:45

Kilka lat temu w czerwcową sobotę zabrałem tatę nad kanał w Jarosławcu .Gdy dojechaliśmy na miejsce zobaczyliśmy orła bielika przelatującego nad nami .Po wypakowaniu sprzętu doszliśmy na miejscówkę , schowaliśmy się pod drzewami ponieważ temperatura sięgała 30 stopni w słońcu .Po upływie 10 minut pierwsze branie i na brzegu ląduje pierwsza mała płotka, przez około 30 minut łowiliśmy tylko drobnice .Po chwili przyszedł do nas miejscowy pan z którym rozmawialiśmy i po chwili mocarne branie na spławiku kilka minut walki i jest leszcz 41 cm i 979 gram ,była to moja największa ryba w życiu .Później łowiliśmy trochę większe leszczyki i płotki .Po upływie dwóch godzin pojechaliśmy z tatą uśmiechnięci i spełnieni wędkarską przygodą.
Można powiedzieć ,że ten leszcz wciągnął mnie w wędkarstwo nieodwracalnie.
Pozdrawiam Was wszystkich życzę Wam radosnych rodzinnych spotkań nad wodą i jak najwięcej medalowych ryb.
Krzesimir Konopka
Obrazek
wedkarstwo321

Nieprzeczytany postautor: Tomaszatomek7 » 20 lut 2016, 22:28

DZIEŃ NAD WODĄ

W końcu wakacje! Czekałem na nie z utęsknieniem,ponieważ jak co roku robimy z dziadkiem oczywiście wyjazd na kilka dni nad nasze jezioro Krzynia. Był ciepły letni dzień, pakowałem się szybko bo ok.13:00 jedziemy nad jezioro. Planujemy rozłożyć namiot i nocować w nim nad jeziorem przez kila dni. Kiedy dotarliśmy na miejsce było już tam mnóstwo ludzi. Rozłożyliśmy namiot z dziadkiem, a kiedy był już gotowy wzięliśmy się za pompowanie pontonu, który był niezbędny do naszej przygody.
Tego samego dnia wybraliśmy się jeszcze na spacer, aby przyjrzeć się Elektrowni Wodnej Krzynia położonej w gminie Dębnica Kaszubska, a później poszliśmy dość wcześnie spać gdyż chcieliśmy wstać kolejnego dnia bardzo wcześnie.
Nie mogłem zasnąć z przejęcia, zastanawiałem co uda mi się złowić, czy to będzie płoć czy szczupak, a może okoń, leszcz, węgorz bądź lin, ukleja. Najlepiej jakbym wszystkie złowił, tak wtedy byłoby cudownie.
Kolejnego dnia wstaliśmy ok 5 rano, aby wszystko przygotować : wędki, haczyki, robaki i oczywiście prowiant!
W końcu wypłynęliśmy w głąb jeziora, wychylając się z pontonu widziałem przeróżne ryby małe i duże ale za to przepiękne. Nagle tak się wychyliłem, że wpadłem do wody, ale na szczęście miałem kamizelkę i dziadka, który szybkim ruchem wciągnął mnie do pontonu. Popłynęliśmy na małą wysepkę, na której rozłożyliśmy nasze graty i wzięliśmy się za łowienie ryb.
Zakładaliśmy robaki na haczyki, zarzucaliśmy wędką. Niestety łowiłem same małe rybki, które oczywiście zaraz wypuszczałem do wody. Czasem tak bywa, że nic się nie złowi. Nie ma co się poddawać kolejny raz będzie bogaty w połowy – to rzecz pewna!!!
Pod wieczór wróciliśmy do namiotu, zjedliśmy u grilowaną ale niestety nie rybkę i poszlismy spać.
Nie daliśmy za wygraną i po kilku dniach pojechaliśmy już bez namiotu co prawda nad Stawek Łąbędzi Słupsk i tam już za pierwszym rzutem wyłowiłem okonia- jedną za druga a później nawet kilka płotek to był udany połów – udany dzień nad wodą!
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, 17:36 przez Tomaszatomek7, łącznie zmieniany 1 raz
Tomaszatomek7

Nieprzeczytany postautor: Weronika2007 » 21 lut 2016, 17:10

Dwa lata temu pierwszy raz wzięłam udział w zawodach na łowisku Pod Dębami. Byłam razem z tatą i siostrą. Złowiliśmy kilkanaście ryb. Zajęłam 6 miejsce wśród młodszych dzieci. Do odbioru nagrody zostałam wyczytana jako pierwsza.
W zeszłym roku było trochę gorzej. Ale i tak było fajnie.
W tym roku znowu się zapiszę. Liczę na to, że w tym roku znowu mi szczęście dopisze.

Obrazek

Obrazek
Weronika2007

Nieprzeczytany postautor: NightmareMoon » 22 lut 2016, 22:01

Dzień nad wodą

Chciałabym krótko opisać moje przeżycia związane z wędkarstwem. 2 lata temu w Łobzie dostałam po raz pierwszy wędkę do ręki. To moja ciocia i wujek dla których łowienie ryb jest wielką pasją, przekonali mnie do tego wyjątkowego sportu :) Na początku po wielu niepowodzeniach ( spławiki lądowały na drzewach, a haczyki w krzakach) porzuciłam na jakiś czas wędkarstwo. Długo jednak w tym postanowieniu nie wytrwałam ;) Po pół roku znów usiadłam na kładce, i "zostałam na niej" do dziś.

Dzień nad wodą który chcę opisać , dotyczy rozegranych 23 lipca 2015 zawodów wędkarskich nad olbrzymim jeziorem "Węgorzyno". To były moje pierwsze zawody. Wcześnie rano, szybkie losowanie kładek i udanie się na miejsca. Z 30 możliwych miejsc nam udało się wylosować kładkę nr 1. Rozłożyliśmy sprzęt i zaczęliśmy łowić. Brały głównie leszcze i płotki ( i wszechobecna drobnica ), ale jak to w sporcie ( i życiu :P ) bywa zdarzają się wyjątki. Wiedzieliście że na wędkę można złowić nie tylko rybę? Właśnie. Podczas trwania rozgrywki, złowiłam dosyć nietypowe "trofeum"... a mianowicie kaczkę! :D Zainteresowany spławikiem ptak, oplątał sobie wokół szyi żyłkę i zaczął się szarpać. W pewnym momencie bałam się że złamie mi wędkę. Wyciągnęliśmy ją na brzeg i rozplątaliśmy z żyłki. Kaczka wróciła zdrowa do wody, a my z podziobanymi palcami wróciliśmy na kładkę. W ostatnich minutach zawodów złapała nas burza. Prawdziwe oberwanie chmury, łącznie z drobnym gradem. Przeszła co prawda w ciągu kilku minut, ale niewiele nam to dało - czas się skończył. Łączna waga złowionych ryb pozwoliła nam zająć 4 miejsce na 18 :) W nagrodę - wędka. Potem dzięki gościnności gospodarza i jednocześnie właściciela jeziora, wszyscy zawodnicy mieli okazję zjeść wybrane, złowione dziś okazy. Reszta wróciła do wody. Wieczorem zmęczeni, ale usatysfakcjonowani odjechaliśmy, każdy w swoją stronę, do domów. Tamten dzień utwierdził mnie w przekonaniu, że wędkarstwo jest jednym z najwspanialszych sportów i hobby, które na trwałe mnie wciągnęło. Moje zainteresowanie rybami to nie jedynie samo wędkarstwo, ale również akwarystyka i amatorska hodowla rybek akwariowych :D

Krótko mówiąc dzień nad wodą, w Węgorzynie zaliczam do jednych z najlepiej spędzonych w moim życiu wędkarza :) Udanych połowów.

Nocne wypady nad wodę
Obrazek

Jeden z moich bojowników - Cierń
Obrazek

Węgorzyno
Obrazek
-Nic mi nie jest. Mogę stać.
-Trudno to nazwać staniem, skoro potrzebna ci ściana, żeby utrzymać się na nogach.
-To "opieranie się" - Pierwszy etap stania
Awatar użytkownika
NightmareMoon

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 25 lut 2016, 12:59

Na początku zajęć w dniu 24 lutego V-ce Prezes Koła ds. Sportu Mirosław Markiewicz wręczył autorom konkursowych postów zamieszczonych na Forum Koła nagrody w postaci pucharów z pamiątkowymi inskrypcjami.
Nagrody ufundował wędkarz z naszego Koła Adam Jóźwin. Jednocześnie jako juror zadecydował o kolejności miejsc zajętych w Konkursie.
Dalsza część spotkania była prozą związkowej codzienności. Statut naszej organizacji i Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb przybliżył obecnym Stanisław Szymański.
Nawet pobieżne zaprezentowanie wymienionych dokumentów zajmuje sporo czasu. W efekcie zabrakło go na wędkarskie impresje z mistrzowskich sukcesów prowadzącego. Może uda się do nich wrócić przy innej okazji.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 04 mar 2016, 08:45

Od zajęć w dniu 2 marca rozpoczęły się w naszej Szkółce tematy stricte wędkarskie.
Z pogadanką o profilaktyce uzależnień oraz bezpieczeństwie i higienie w czasie łowienia zaprezentowały się panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Przekazały również drukowane materiały szkoleniowe, które w sposób oczywisty utrwalają wiadomości przekazywane żywym słowem.
O sporcie wędkarskim opowiadali z kolei kol. kol. Mirosław Markiewicz i ks. Emil Siemaszko. Słowa prelegenta uzupełniały obrazy z projektora wyświetlane na ekranie.
Nie wiem, czy wszyscy młodzi ludzie nadążali za tempem zmian tematów i przekazywanymi informacjami? Na pewno nie mogą powiedzieć, że nic się nie działo. Efekty nauki zaś pokaże przyszłość.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 10 mar 2016, 19:00

Owacją na stojąco uhonorowała młodzież księdza Emila Siemaszkę na koniec zajęć w dniu 9 marca. Z jednej strony było to wyrazem uznania za ciekawie przedstawioną prelekcję, a po wtóre podziękowanie za otrzymane w prezencie od prowadzącego spławiki i drabinki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje