REPUBLIKA KARELII - Z WĘDKĄ I APARATEM

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

Re: REPUBLIKA KARELII - Z WĘDKĄ I APARATEM

Nieprzeczytany postautor: omul » 15 sty 2013, 22:28

autor: Eugeniusz Friede » 13 sty 2013, 22:28
" Swoją drogą to trzeba podziwiać praktyczność Rosjan. "
Widziałem tę ich praktyczność na własne oczy :oops:
Przykładem jest Ermitaż w Sankt-Petersburgu " Ermitaż czyli Państwowe Muzeum Ermitażu w Petersburgu (utworzone w 1922 r.) to największe muzeum w Rosji oraz jedno z największych w Europie, które zajmuje sześć budynków Pałacu Zimowego. W obiekcie najważniejsze miejsce zajmuje Pałac Zimowy, a poza nim: pałac Mienszykowa na Wyspie Wasiljewskiej, wschodnie skrzydło Sztabu Głównego i zbudowany niedawno magazyn. W Ermitażu zgromadzono jedną z największych kolekcji dzieł sztuki i innych eksponatów historycznych na świecie - w liczbie 3 miliony, przy czym tylko 5 proc. wystawia się dla zwiedzających. Podstawowe ekspozycje muzeum zajmują 365 sal. Wśród eksponatów wymienić można: dzieła i zabytki antyczne, archeologiczne i numizmatyczne oraz kolekcje malarstwa światowego (Rembrandt, Rubens, Gauguin, Picasso, Monet)." Tyle tam arcydzieł zagrabionych - ukradzionych że starczyłoby na dobre parę muzeów , nawet sarkofagi z mumiami z Egiptu są w dużych ilościach :o :o .
Obrazek
Obrazek
Tak wiemy o ich praktyczności ;) - bilet dla kosmonautów w jedną stronę :lol:
Statek podwodny Kursk - nabrał wody ale jej nie wypuścił :lol:
Za dobrą pracę Wołga - ale do przepłynięcia w pław :lol:
A tak wracając do komentarza , to Ruscy zawsze praktykują ale cudzymi rękoma :x :x :evil: :evil:
Ta " para kolegów " wiedziała jak wykorzystać Polaków
Obrazek
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 17 sty 2013, 21:55

Byłem w Ermitażu.Za pierwszą bytnością naszą wycieczkę oprowadzał przewodnik - potrafił z obfitości ekspozycji wybrać dawkę wrażeń do ogarnięcia. Pomyśleć - dzieła światowych twórców- w zasięgu ręki. A Hitler i Stalin tworzyli inną historię, niż historia sztuki. :|
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 20 sty 2013, 17:00

ONI napisali historie - która łączy wszystkie odmiany historii z tamtych lat :oops: :oops: :oops:
Do dzisiaj Niemcy nie mogą się pogodzić z klęską w 2 wojnach i uważają się za wyższą rasę '
nadludzi :evil: :evil: :evil: , ci drudzy Rosjanie uważają że są największym krajem obszarowo i mają atomyyyyyyyyyyyyyyyy , to są nietykalni :evil: :evil: i najawżniejsi ;) .
Mój Tata jeszcze w latach 70 XX wieku mówił nam że z CCCP się rozpadnie jak koń na glinianych nogach i zostanie tylko kawałek na 17 guberni . Nie wierzyłem w to co mówił , ale teraz widzę że miał rację :shock: :shock: . Rosjanie zwykli ludzie są wspaniali tylko ci którzy łakną władzy są zakałą i hańbą tego Narodu . A my cóż musimy żyć między tymi " narodami " i musimy zawsze walczyć o swój honor i byt :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: omul » 26 sty 2013, 21:03

Nadszedł ostatni dzień mojego pobytu na wyspach Sołowieckich :cry: . Chciałem jeszcze jak najwięcej zobaczyć przed wypłynięciem na stały ląd . Rano udałem się do Wielkiego Monastyru aby podziękować Najwyższemu za spełnienie moich marzeń . Akurat o 8,00 była msza święta , a po mszy udałem się zobaczyć te miejsca które pominąłem .

Wyjście po mszy św.
Obrazek
Obrazek
W rozmowie z jednym tubylcem na temat wędkowania , dowiedziałem się że w tym dniu dobrze biorą śledzie na wędkę . Tylko trzeba znać miejsce gdzie lubią żerować .Ruszyłem w stronę południową i dotarłem do zatoki z której było widać łódki i wędkujących ludzi . :D :D :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie zauważyłem aby często wyciągali rybę - a szkoda :o
Następnie ruszyłem brzegiem , podziwiając piękno tego miejsca i dalej napotykając różnych ludzi i ciekawe rzeczy :D

Zapomniana łódka z instrukcją ;)
Obrazek
Obrazek

Bazo transportowa :lol: ;)
Obrazek[/URL

Pielgrzymka
[URL=http://www.fotosik.pl]Obrazek

Ogrodzony teren lotniska
Obrazek

Gdzie się udać w którą strone :shock: ;)
Obrazek
Poczta - ale nie elektroniczna ;)
Obrazek
Jeszcze kilka Nowoczesnych budowli :lol: ;)
Obrazek
Wracam na pole namiotowe , składam namiot pakuję rzeczy do plecaka , idę pożegnać się z kierowniczką pola namiotowego uściskała mnie mocno życząc szczęśliwej podróży i powrotu do domu . Podziękowałem w spół lokatorom z pola i ruszyłem do portu .
Przyszedłem około 1,5 godziny wcześniej i byłem pierwszy w kolejce na statek , pogoda piękna można czekać pod chmurką :lol: żadnej poczekalni pod dachem nie ma - to typowe :lol: ;)
Klikam kilka zdjęć w porcie
Obrazek
Obrazek
Magazyn portowy :lol:
Obrazek
Wsiadłem , pasażerów komplet i wracam do portu w Kiem :D :D
Obrazek
Nie wiem co mnie dalej czeka , jak dotrę nad przepiękny wodospad Kiwacz :?:
Ale to wszystko w następnym odcinku ;) cdn....... :D
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: omul » 03 lut 2013, 12:07

Po kilku godzinach dopłynąłem do portu w Kiem , szybko do przystanku autobusowego bo cena biletu 10 krotnie niższa od taxi bo każdy rubel się liczy ;) Wysiadam niedaleko dworca kolejowego z myślą odnalezienia hotelu na ulicy Kutuzowa , bo wykupiony mam bilet na 6,55 rano następnego dnia . Wiedziałem że ten hotel jest niedaleko dworca , spacerkiem 15 minut :) . Z zapasów żywności brakowało tylko chleba , ruszyłem w stronę sklepu parę kroków od przystanku . Sprzedawczynie na pewno wszystko wiedzą to zapytam się o ten hotel . Przed wejściem do sklepu widzę kobietę i mężczyznę , więc ich pytam o drogę do hotelu . Oni odpowiadają że nie daleko i idą w tę stronę to mi pokażą - są bardzo sympatyczni . Pomyślałem że chleb kupię później , ruszyliśmy kilka kroków a mężczyzna pyta mię z jakiego miasta przyjechałem ( mając na myśl miasto Rosyjskie bo rozmawialiśmy po Rosyjsku ) . Ja nie chcąc kłamać odpowiedziałem zgodnie z prawdą , że przyjechałem z Polski . Stanęli jak wryci , On oświadczył że 2 lata służył w wojsku pod Wrocławiem w latach 80 tych i całe życie marzyli o pojechaniu do Polski tak mu się podobało u nas . Ona oświadczyła że do żadnego hotelu tylko zabierają mnie do swojego mieszkania 100 m od dworca i że jakaś " Opatrzność nad nimi czuwa , że spotkali Polaka " Ona Wiera a On Sasza wziął mój plecak i poszliśmy do ich mieszkania .Protestowałem że może do hotelu , przecież mnie nie znają tylko 5 minut i zabierają do domu :shock: :shock: :shock:
Ale nie było tłumaczenia musiałem i już . Po wejściu do mieszkania pokazano mi pokój , zmieniła Wiera pościel dała ręczniki i pokazała łazienkę . Zaprowadziła do kuchni otworzyła lodówkę kazała jeść na co mam ochotę i podała na talerzu jeszcze gorące naleśniki chodzą do znajomych na 2 godziny bo byli umówieni i zostaję sam żebym się gościł i zostawili mi klucze od mieszkania - byłem w szoku :shock: :shock: . Wrócili po 2 godzinach i gościliśmy się do białego rana , za tak miłą gościnę zaprosiłem ich do siebie przyjadą w połowie kwietnia tego roku .
Obrazek
Prawie nic nie spaliśmy , rano Wiera zrobiła śniadanie i kanapki na drogę i odprowadzili mnie do pociągu , i ruszyłem w drogę nad wodospad Kiwacz :D
Obrazek

Obrazek
Pociąg ruszył zgodnie z rozkładem cdn ....... :D :D
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 08 lut 2013, 09:11

Wiara w drugiego człowieka i zaufanie, że nie zrobi mi nic złego. Wśród naszych rodaków rzadko spotykane cechy. Nawet w rodzinie. :lol:
Ta ciuchcia widoczna na zdjęciu za plecami, raczej daleko nie pojedzie?
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 09 lut 2013, 18:06

To wszystko na wypadek W ;)
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: omul » 13 lut 2013, 16:53

Wsiadłem do wagonu chociaż było rano rozścieliłem swoje łóżko i nastawiłem budzik na budzenie pół godziny przed stacją Kondopoga , bo prawie nic nie spałem podczas gościny u Wiery i Saszy .Tylko zamknąłem oczy od razu zasnąłem i zaraz słyszę dzwonek z nie dowierzaniem patrzę a tu pora wstawać tak przespałem te kilkaset kilometrów :shock:
Pociąg staje widzę napis Kondopoga - wysiadam , jest późne popołudnie pytam o najbliższy hotel i o taxi która mnie zawiezie bo hotel jest na obrzeżu miasta . Taxi nie ma koło dworca tylko na telefon , miła pani którą pytałem zadzwoniła ze swojej komórki do męża który był taksówkarzem i za chwilkę byłem już w hotelu :D :D
Pani w recepcji po sprawdzeniu paszportu i rejestracji zapytała o cel przyjazdu , odpowiedziałem że chcę zobaczyć wodospad Kiwacz i ciekawe miejsca w okolicy Kondopogi . Powiedziała że ma znajomego który za nieduże pieniądze obwozi mnie wszędzie i pokaże ciekawe miejsca . Zapytałem o te miejsca i o cenę przy mnie zadzwoniła do tego człowieka i wszystko mu powiedziała , zgodził się za 600 rubli :shock: :shock: :shock: bo byłem przygotowany na kwotę 2 lub 3 krotne wyższą - zgodnie z moją ściągawką :D
Po godzinie samochód czekał pod hotelem ruszyliśmy w stronę wodospadu
" W rejonie miasta Kondopoga znajduje się najmniejszy w Rosji rezerwat przyrodniczy „Kiwacz”, nazwany tak od znajdującego się na jego terenie przepięknego wodospadu . Rzeka Suna jest jedną z najpotężniejszych w Karelii. Dawniej w jej korycie istniały trzy wodospady, ale po utworzeniu elektrowni wodnej w latach 30. XX w. dwa z nich (Girwas 14,8 m i Por-porog 16,8 m) przestały istnieć, a i Kiwać częściowo stracił swoją moc. Mimo to do dziś, zwłaszcza podczas wiosennych roztopów, wywiera duże wrażenie. Jest to drugi co do wielkości równinny wodospad Europy (pierwszy jest Rheinfall na Renie w Szwajcarii). Woda spada z wysokości 10 metrów.W 1931 r. został tu utworzony jeden z najstarszych rezerwatów przyrody w Rosji o powierzchni około 10 tysięcy ha. Na jego terenie można podziwiać praktycznie wszystkie typy krajobrazów charakterystycznych dla południowej Karelii .Istnieją dwie wersję pochodzenia nazwy Kiwać. Jedna głosi, że sensu należy się doszukiwać w fińskim słowie „kivi” (kamień), a druga obstaje przy karelskim słowie „kivas” (góra śniegu). Kamieni w Karelii nie brakuje, a niespotykane zjawisko ogromnej ilości białej piany musiało oddziaływać na wyobraźnię ludzi, dlatego bardziej prawdopodobne jest skojarzenie ze śnieżną górą. Właściwie nazwa wodospadu brzmi „Kiwać”, dlatego w tekście stosuję pisownię bliższą oryginalnej" .

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Okolice rezerwatu :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Powrót do hotelu późna kolacja
Obrazek
Po przespanej spokojnie nocy na dworzec i powrót do Pietrozawodzka
Obrazek
:D :D :D cdn ......
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 14 lut 2013, 19:53

Jak na warunki rosyjskie, gdzie wielkie przestrzenie pozwalają totalnie rozproszyć się zwiedzającym, na zdjęciach wodospadu widać niemalże tłumy turystów. :lol:
Widziałem w ręku mistrza kamerę. Są jakieś szanse na obejrzenie żywych obrazów?
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 20 lut 2013, 13:13

Z całej wyprawy mam nagrane ponad 20 GB filmów . Nie myślałem żeby je komuś pokazać , raczej będą w prywatnym archiwum ;)
Zdjęć około 2 tysięcy z których część udostępniłem na Naszym forum :D
Awatar użytkownika
omul

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje