REPUBLIKA KARELII - Z WĘDKĄ I APARATEM

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

Re: REPUBLIKA KARELII - Z WĘDKĄ I APARATEM

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 24 lut 2013, 11:09

Jako urodzony optymista liczę na to, że być może uda się kiedyś znależć prywatnie na prywatnym pokazie nakręconego materiału. Zawszeć to bliżej do Kętrzyna, niż do Karelii. :lol:
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 03 mar 2013, 14:35

Przed wyjazdem na wyspy Sołowieckie zostałem zaproszony przez Irinę i jej trzeciego męża :lol: ażebym ich jeszcze odwiedził w drodze powrotnej z wysp . Wyraziłem zgodę i tak miałem jeszcze trochę wolnych dni do powrotu do Polski . Z Kondopogi do Pietrozawodzka już niedaleko autobusem w godzinę , wysiadłem na dworcu i zadzwoniłem do Iriny że już wróciłem i czy nadal oferta gościny u ich jest aktualna . Przyjechała po mnie samochodem i zabrała do swojego domu . Obiecała że następnego dnia pokaże mnie parę ciekawych miejsc w okolicy Pietrozawodzka , byłem zadowolony bo zawsze chciałem jak najwięcej nowych i ciekawych miejsc odwiedzić :D :D :D
Popołudnie i wieczór spędziliśmy z ich przyjaciółmi - zrobiłem wcześniej zakupy ;) ;) ażeby podziękować za zaproszenie , gościnę i nocleg :D .
U Iriny i Aleksandra :
Obrazek
Obrazek

Na drugi dzień zgodnie z obietnicą Irina zawiozła mnie na piękną górę Sampo z której było można oglądać piękne widoki :D .
Obrazek
Na górę prowadziła wyznaczona trasa , i pogoda nam nie dopisała zaczęło padać i niebo pokryło się chmurami :evil: :evil: :evil:
Obrazek
Obrazek
Drzewko szczęścia ;)
Obrazek

Irina zbiera poziomki :lol: :lol:
Obrazek
Ze względu na deszcz zakończyliśmy oglądanie widoków i Irina zawiozła mnie do niedawna nie dla zwykłego obywatela ośrodka wypoczynkowego Premiera Rosji :o :o
Budynek z zewnątrz nieciekawy ale wnętrza wyglądały całkiem niczego :o
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wspólnym obiedzie w tutejszej restauracji jeszcze kilka fotek zewnątrz posesji i pora wracać , Irina do swoich zajęć a ja do Suojarvi gdzie już czekają Andrzej i Tereska :D
Bardzo dziękuję Irinie cdn.. :D :D :D
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 06 mar 2013, 21:17

Jak patrzę na zdjęciu na Twoją przewodniczkę, to się wcale nie dziwię, że może sobie przebierać w mężach jak w rękawiczkach.
Różnica między mężczyzną a kobietą w podejściu do wspólnego związku polega podobno na tym, że mężczyzna chce być pierwszym w jej życiu, a ona ostatnią. Co tutaj raczej się nie sprawdza.
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 07 mar 2013, 15:15

U ruskich to komfort mają mężczyźni których jest mniej i mogą przebierać i wybierać w kobitkach , a tutaj jest odwrotnie Irina jest obrotniejsza - a ma dopiero 40 lat ;) . Mężczyzn jest mniej bo krótko żyją ze względu na codzienne i nadmierne " tankowanie " ;)
Obrazek

A często bywa i tak :lol: :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: omul » 15 mar 2013, 21:14

Z Pietrozawodzka do Suojarvi znowu tym samym autobusem 24 miejscowym z dziurami w podłodze :lol: , ale nauczony doświadczeniem jazdy na tej trasie siadłem w środkowej części najdalej od kół . Wytrzęsło i tym razem nie pomogła zmiana taktyczna :lol: :lol: .
Oprócz Andrzeja czekał również mój opiekun z policji , ale Andrzej zrobił minę :o jak policjant podał mi rękę i powiedział " zdrastwuj " .Andrzej wziął plecak i poszliśmy do domu , Tereska czekała z obiadem :D . Miałem tylko kilka dni wolne do powrotu do kraju ( 3 dni ) .Tereska i Andrzej wiedząc o mojej pasji wędkowania zaproponowali wyjazd na ryby na 2 dni w rejon fińskiej granicy aż podskoczyłem z radości . Z rana w piątek ruszyliśmy przez tajgę w miejsce tylko znane Andrzejowi , podróż trwała ponad 4 godziny i wreszcie dotarliśmy do celu :D :D .Szybkie rozbicie obozowiska i na ryby :) :) :D :D , połów się udał z chęcią zabrałem się do czyszczenia ryb Tereska smażyła i ugotowała uchę . Posiłek był wyśmienity tylko te przeklęte muszki i komary nie dawały spokoju .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na drugi dzień ostatni mój na rybach w Karelii , poszliśmy do zatoczki i łowiliśmy z brzegu też nam się poszczęściło :D :D
Obrazek
Obrazek

Wszystkie ryby wyczyszczone i spakowane do drogi , jeszcze tylko talerz smacznej uchy i kawałek smażonego szczupaka i będziemy wracać do Suojarvi :( :( :(
Obrazek
Zal było wracać , patrząc na tę piękną i dziką przyrodę zazdrościłem że u nas w Polsce nie ma takich pięknych miejsc , a tłumy pseudo turystów zniszczyły takie miejsca . Chciałem jak najwięcej zapamiętać tych obrazów a pomogli mi w tym mój aparat Cannon i kamera Sony na których się nie zawiodłem :D :D :D
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Jutro niedziela dzień pakowania się i ostatnie chwile z najbliższymi , w poniedziałek rano wyjazd w drogę powrotną do domu na Mazury ale jeszcze długa droga przede mną i Sankt-Petersburg w którym będę czekał na autobus 8 godzin . Okazja jeszcze zobaczyć parę ciekawych miejsc :) :)
cdn ....... :D :D
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: omul » 19 mar 2013, 12:03

Ciężko było się żegnać z Tereską i Andrzejem , przez ten miesiąc stali się najbliższą moją rodziną i ich gościnności nie zapomnę nigdy . Gdy przyjadą w maju do mnie odwdzięczę się im z nadmiarem :D :D :D . Odprowadzili mnie na przystanek autobusowy i znów widzę znajomego policjanta z FSB , który podając mi rękę mówi " do wstrieczy " czyli do zobaczenia a ja mu odpowiedziałem po Polsku na pewno przyjadę do Karelii :D . Autobus ruszył a ja widziałem łzy w oczach moich najbliższych i mnie popłynęły po policzkach :( :( :( :(
Z Petrozawodzka do Sankt-Petersburga pociągiem sypialnym i rano następnego dnia około 9,30 byłem w Sankt-Petersburgu.
Wysiadka na Ładożskim a później metrem na Witiebskij skąd miałem autobus powrotny do Augustowa .
Obrazek
Mając bardzo dużo wolnego czasu do odjazdu autobusu do 20,30 który mi zmieniono na 20,50 ruszyłem w miasto zostawiając bagaże w przechowalni .
Obrazek
Ruszyłem w kierunku rzeki Newy a po drodze zaglądałem w różne ciekawe moim zdaniem miejsca .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nikołaj Przewalski rosyjski geograf o polskich korzeniach, generał, badacz środkowej i wschodniej Azji. Członek Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego od 1864, od 1878 członek honorowy
Obrazek

Wystawa międzynarodowa " misia Baddy " w jednym z parków Sankt-Petersburga . Ilość misi to 143 tyle co krajów na świecie - każdy mis reprezentował dany kraj i pomalowany był przez wybranego malarza z tego kraju . Dochód z wystawy to ponad 1900 000 euro do czerwca 2012 roku . W Polsce ta wystawa była w 2009 roku w Warszawie . Cały dochód przeznaczony jest na pomoc głodującym dzieciom na świecie .
A tu Nasz miś :
Obrazek
Obrazek
Przywitały mnie piękne młode huzar-ki :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przy pieszym zwiedzaniu czas minął bardzo szybko , musiałem wracać na dworzec po bagarze i udać się na przystanek bo za chwilę podjedzie mój autobus :
Obrazek
Wsiadam do autobusu na swoje zarezerwowane miejsce autobus rusza przede mną prawie 24 godziny jazdy do Augustowa , spoglądam przez okno i coraz bardziej oddala mi się panorama tego pięknego miasta , ale już trochę tęsknię za domem i rodziną .
Następnego dnia o 18,30 przyjeżdżam do Augustowa a tam już czekają na mnie ,bo do Ketrzyna jeszcze 130 km . Po przywitaniu padło pytanie " co jedziemy ?" a ja krótko:tyle przejechałem to tą końcówkę też chyba dam radę ;) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Moje bilety :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I tak dobiegła końca moja relacja z wyprawy o której zawsze marzyłem , a że marzenia się spełniają to wam wszystko opisałem :D :D
Mam nadzieję że nie zanudziłem czytelników tą relacją , chciałem jak najbardziej dokładnie wszystko opisać .
Jeżeli w kimś zaszczepiłem chęć podróżowania i zobaczenia na własne oczy piękno dzikich i nie skażonych jeszcze miejsc - to jest mi ogromnie miło . Bo siedząc w domu i narzekając to nic nie zrobimy ;) i nie zobaczymy , a moje główne motto każdej wyprawy to : bez pośredników i nie dać biurom turystycznym na mnie zarobić . Jeżeli są jakieś pytania to chętnie odpowiem na PW .
Pozdrawiam wszystkich :D :D :D
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 30 mar 2013, 18:30

Zaabsorbowały mnie różne bieżące sprawy i dopiero w sobotni wieczór przed Wielkanocą znalazłem czas na przeczytanie ostatniego odcinka. Sankt Petersburg, czyli inaczej Wenecja Północy, zachwyca mnogością kanałów i mostów. Również urodą architektury Starego Miasta. Metropolia na tyle rozległa, że nawet mieszkańcy czują się trochę zagubieni. Moja przewodniczka z czasów pracy na wschodzie korzystała z automatów informacyjnych, jakimi środkami komunikacji miejskiej dotrzeć w szukane miejsce. Od spaceru po mieście najbardziej bolała szyja. Od rozglądania się za różnymi ozdobnymi detalami architektonicznymi mijanych budynków i budowli.
Dzięki Marek za zajmującą relację z wyprawy i piękne zdjęcia. Wielu czytelnikom przybliżyłeś mniej znane rejony naszego kontynentu i ludzi, których poznałeś w czasie tej "ekskursji". :D
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 31 mar 2013, 15:59

Cieszę się bardzo Genek , że TY jeden odpisałeś :( :( :( :D :D :D . Widzę że nie wszystkim się podobało :( :(
Pozdrawiam
A NASZ ZIEMIA JEST TAKA PIĘKNA :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
omul

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 31 mar 2013, 18:52

Nie można tak interpretować braku komentarzy ze strony innych czytelników. Zagląda do nas sporo gości, którzy nie chcą się po prostu zarejestrować i już. Jak się nie zarejestrują, to i nic nie napiszą. Ważne, że wracają i czytają. Tych kilka tysięcy odsłon tematu nie wzięło się z powietrza. Na innych forach jest podobnie. :lol:
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: omul » 31 mar 2013, 20:26

Wiem , masz rację ja nie dla publiki a tak z całego serca chciałem się podzielić tym co zobaczyłem w Wielkim skrócie . Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
omul

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje