Opłaty - czyli ile wydajemy na pozwolenia

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

Opłaty - czyli ile wydajemy na pozwolenia

Nieprzeczytany postautor: CatBat » 31 sty 2013, 12:32

Właśnie podliczyłem ile w zeszłym roku wydałem na wszystkie zezwolenia połowowe. Działam jako tzw wolny strzelec, wędkuje tylko na wodach "prywatnych" + wody morskie. W sumie wyszło mi ponad 240 zł. Dużo czy mało? Pamiętam, że w zeszłym roku zastanawiałem się nad wstąpieniem do PZW i opłaceniu wód nizinnych. Wyszłoby wtedy łącznie z wpisowym i legitymacją 219 zł...

Pytanie co zrobić w tym roku?

P.S. W podsumowaniu nie uwzględniłem wypadów na dorsza ;)

P.S.S. Ile Wy wydajecie rocznie na zezwolenia?
Awatar użytkownika
CatBat

Re: Opłaty - czyli ile wydajemy na pozwolenia

Nieprzeczytany postautor: CatBat » 22 lut 2013, 10:25

O czasu do czasu zaglądam na stronę Słupskiego PZW. Zainteresowała mnie Tabela składek na rok 2013, a konkretnie rubryka 32. - 1 dzień opłacana nad wodą (dotyczy także wód nizinnych) patrz link poniżej:
http://www.pzw.slupsk.pl/strona.php?strona=Oplaty2013

Wkładasz człowieku 150 zł do kieszeni i hulasz po wszystkich wodach Słupskiego okręgu. A może się uda i kontroli nie będzie. Jak to mówią - ryzyk fizyk. Zamiast płacić opłatę roczną 305 zł za wody nizinne i górskie można kombinować. Zastanawiam się ilu takich kombinatorów się znajdzie? Powiedzcie ile macie w sezonie kontroli nad wodą?
Czyj to pomysł? Czemu ma służyć? Co z przepisem o obowiązku posiadania zezwolenia? PARANOJA!!! :evil:
Awatar użytkownika
CatBat

Nieprzeczytany postautor: adamj » 25 lut 2013, 22:58

A ja oprócz opłat PZW , morze, były też Rowy ale teraz opłaty podrożały i chyba zrezygnuję. Gdyby tak jeszcze jakieś prywatne jeziora to wyjdzie całkiem spora kwota. Myślę, że lepiej skupić się kilku akwenach i tam próbować szczęścia. Lubię też poznawać nowe ciekawe łowiska.
adamj

Nieprzeczytany postautor: CatBat » 27 lut 2013, 10:37

adamj pisze:A ja oprócz opłat PZW , morze, były też Rowy ale teraz opłaty podrożały i chyba zrezygnuję. Gdyby tak jeszcze jakieś prywatne jeziora to wyjdzie całkiem spora kwota. Myślę, że lepiej skupić się kilku akwenach i tam próbować szczęścia. Lubię też poznawać nowe ciekawe łowiska.

Nie wiem jak długo wędkujesz i jak dobrze znasz nasze łowiska oraz jak często jeździsz moczyć kija? Opłaty nie są małe i co za tym idzie wielu z braci wędkarzy zaczyna w tych niełatwych czasach kalkulować. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia opłacanie wszystkich możliwych składek jest nieopłacalne. Przecież niemożliwe jest wędkowanie jednocześnie na wszystkich wodach. W rezultacie jest tak, że płacimy za coś z czego nie korzystamy.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba wybranie jednego miejsca i to nie tylko najlepszym pod względem finansowym. Jeżdżąc na to samo łowisko poznajemy je lepiej, dzięki czemu nasze efekty wędkarskie mogą być lepsze. Kolejną rzeczą jest identyfikowanie się z danym miejscem. Może nie każdy tak ma, ale w moim przypadku tak właśnie jest. Co to oznacza w praktyce? Myślę, że o takie miejsce bardziej się dba, o jego czystość, o rybostan itd. Moza to zauważyć na przykładzie wód patronackich. Rożnicę widać gołym okiem.

Idealnym rozwiązaniem byłoby posiadanie własnego stawu jeziora lub wynajęcie go od państwa. Ktoś z Was się orientuje czy da się to zrobić. Ile to może kosztować? :geek:
Awatar użytkownika
CatBat

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 27 lut 2013, 19:52

Każdy może zgłosić się w przetargu na gospodarowanie w określonych obwodach rybackich. Kwoty opłat dzierżawnych ustalane są w cenie przeliczeniowego kwintala pszenicy. Wygrywa ten, kto zaoferuje najwyższą stawkę. Umowy dzierżawy, przynajmniej w zakresie stawek, mają charakter poufny i są tajemnicą handlową stron.
Mogę jedynie dodać, że żadnego, ze znanych mi osobiście gospodarzy jezior, nie ma na liście najbogatszych Polaków. :lol:
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 12 gru 2014, 16:43

Opłaty PZW za 2015 r.
Składki członkowskie Koła PZW Słupia będą przyjmowane od 15 grudnia:
- w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.00 – 17.30,
- w sklepie Jaxon Club przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 w godzinach otwarcia w dni powszednie od 8.00 do 20.00.
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: staszek12345 » 14 lut 2017, 21:36

Proszę o zamieszczenie tabeli z opłatami za 2017rok,dzięki
staszek12345

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 16 lut 2017, 18:22

Vox populi vox Dei!

Obrazek

Obrazek