Łowisko Pod Dębami.

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: staszek12345 » 13 lut 2017, 22:17

Więc można powiedzieć,że i tak wszystko jest tak jak postanowi bardzo mała grupka wędkarzy..Dlatego to wszystko zależy od tych co mają sporo czasu wolnego.Powinno być więcej konkretnych informacji o zebraniu i o tym co będzie omawiane,a jednak przy małej frekwencji ogłoszenie nowego terminu w którym odbędą się tego typu głosowania
staszek12345

Nieprzeczytany postautor: czaplasiwa » 14 lut 2017, 08:07

Kolego staszek12345 wystarczy zapoznać się ze Statutem Pzw aby wiedzieć co i jak można zgłaszać uchwały,jak odbywają się i na jakich zasadach zebrania sprawozdawcze oraz wyborcze. Podobnie można brać udział w zebraniach zarządu kół . W tym wypadku można brać udział w dyskusjach jednak bez prawa zgłaszania wniosków i udziału w głosowaniach nad nimi. Tłumaczenie się brakiem czasu aby decydować o SWOICH SPRAWACH oraz NASZYM WSPÓLNYM MAJĄTKU to poprostu wykręcanie się od podejmowania wspólnie wszelkich decyzji. Cóż zawsze łatwiej jest krytykować innych niż być postrzeganym jako ONI CI Z ZARZĄDU KTÓRZY DECYDUJĄ !!!
Awatar użytkownika
czaplasiwa
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Borysek11111111 » 14 lut 2017, 11:24

Do Kolegi Czaplasiwa. Pisałem na tym forum już, że nieobecni nie mają racji, ale muszę stanąć w obronie Kolegi Staszka, bo krytyka może przyczyni się do wyższej frekwencji na następnych zebraniach. Jestem przeciwnikiem no kill. Będę zwolennikiem no kil wtedy, kiedy będzie chronić nasze rodzime gatunki ryb takie jak: pstrąg potokowy, lipień, szczupak, lin i inne. Nie rozumiem no kill na łowisku 'Pod Dębami' zarybianego od wielu lat corocznie dużą ilością karpia. Karp spożywa duże ilości pokarmu, więc dużo wydala zamulając dno, zjada duże ilości organizmów żywych, które dotleniają wodę. Tą metodą chronimy rybi chwast np. krąpia. Mój udział na forum ma na celu zmianę regulaminu łowiska,ponieważ za kilka lat, może nas czekać kosztowna renowacja łowiska.
Borysek11111111

Nieprzeczytany postautor: czaplasiwa » 14 lut 2017, 12:47

Borysek11111111 pisze:Do Kolegi Czaplasiwa. Pisałem na tym forum już, że nieobecni nie mają racji,

Tutaj mamy podobne zdanie. Co do zarybień ? Hmm - nie zabieram głosu ani co do ilości ani gatunków ryb. Moim zdaniem jednak karpia należało by uznać za rybę rodzimą, bowiem występuje w Polsce od wieków. Łowienie okazów karpi - z tego co obserwuję na naszych wodach jest rzeczą wcale nie łatwą . Może warto było by zarybić faktycznie kilkoma czy nawet kilkunastoma okazami karpia np 8 10 kg, specjalnie go oznakować i przyznawać ich łowcom nagrodę za złowienie i wypuszczenie ? Co do łowisk No Kill jestem za ich powstawaniem i podpisuję sie za ich utworzeniem dwoma rękami bez względu na : rodzaj łowiska c, rybostan czy metody na nich dopuszczone. Powracając do wypowiedzi kolegi faktycznie - NIEOBECNI SAMI SĄ SOBIE WINNI przy ich ustalaniu oraz przepisów na nich obowiązujących. Może w przyszłym roku chcąc wyrazić swoje zdanie : za czy przeciw pojawią się na zebraniu sprawozdawczym koła.
WODOM CZEŚĆ.
Awatar użytkownika
czaplasiwa
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Borysek11111111 » 14 lut 2017, 14:02

Mamy więc podobne zdanie z Czapląsiwą, czyli no kill nie dla wszystkich gatunków ryb i nie na wszystkich łowiskach. Nie można robić z łowiska stawu hodowlanego, aby na zawodach każdy złowił karpia. Nie mam nic przeciwko zarybiani karpiem dużych zbiorników wodnych, ale łowisko nasze jest zbiornikiem małym, może się mylę, ale wg mnie przez no kil koszty rekultywacji łowiska będą ogromne.
Borysek11111111

Nieprzeczytany postautor: szuwarek1950 » 14 lut 2017, 18:05

Wszystkie łowiska małe i duże, wymagają pewnych prac naprawczych. Obecność karpia w takim stawie nie jest znaczącym problemem.
Sedno problemu jest inne - pytanie łowić ryby przez pierwszy miesiąc wiosny a w pozostałych miesiącach siedzieć z wędką nad pustym stawem, czy wędkować cały sezon?
Staw jest mały i skąpo zarybiany. Naturalne tarło sprawy nie załatwi. Ryby trzeba kupić za pieniądze.
Jeśli ktoś chce zabierać ryby, musi liczyć się z większymi opłatami. :|
szuwarek1950

Nieprzeczytany postautor: czaplasiwa » 14 lut 2017, 18:40

Wg mnie jest jedna trudność aby tak było. Dwie różne opłaty na jedno łowisko. Mniejsza dla No Killowców i większa dla zabierających rybki. KTO TEGO MA DOPILNOWAĆ PRZEZ CAŁY ROK 24 GODZINY NA DOBĘ ?
Awatar użytkownika
czaplasiwa
Moderator

Nieprzeczytany postautor: staszek12345 » 14 lut 2017, 21:25

Na pewno będę się starał na przyszłość brać udział w zebraniach,może uda się uniknąć takich sytuacji jak ta.Z tego co tutaj przeczytałem wynika,że przy większej frekwencji głosowanie mogło wyglądać zupełnie odwrotnie.Pozostaje mi tylko pogratulować takiego przebiegu głosowania i liczyć na to,że w przyszłości zwolenników zabierania ryby będzie więcej na zebraniu.Pozdrawiam,a krytyka daje do myślenia i jest to duży plus
staszek12345

Nieprzeczytany postautor: Borysek11111111 » 15 lut 2017, 12:07

Otrzymałem odpowiedz od Pana Prezesa ZO na zadane pytanie. Pan Prezes odpowiada, że uchwala jest zgodna ze statutem PZW i że osobiście był na tym zebraniu, ja też byłem na zebraniu. Pomyślałem, że pamięć ludzka jest zawodna i postanowiłem przeczytać sprawozdanie z zebrania. Nie znalazłem żadnej wzmianki o odbytym pierwszym zebraniu. Protokół dotyczy tylko drugiego zebrania, co utwierdziło mnie, że racja jest po mojej stronie. Możliwe, że jest to tylko nieumyślne przeoczenie przez prowadzącego zebranie i piszącego sprawozdanie. Ze względu na to, że są już sprzedawane zezwolenia postanowiłem, że nie będę zawracał rzeki kijem. Napisałem Panu Prezesowi co przeczytałem w protokole, że nie będę już dochodził swoich racji i podziękowałem za szybką odpowiedź.
Borysek11111111

Nieprzeczytany postautor: czaplasiwa » 15 lut 2017, 13:09

Borysek11111111 znając statut pzw widziałbyś że termin zebrania tak sprawozdawczego jak i wyborczego podaje się w taki sposób : TERMIN ZEBRANIA GODZ 8.00, GDY ILOŚĆ WYMAGANA CZŁONKÓW JEST MNIEJSZA OD WYMAGANEJ - DRUGI TERMIN GODZ. 8.15.
Niewiedza kosztuje. Zanim cokolwiek kolega napisze radzę zapoznać się dokładnie ze Statutem. Większą wiedzę w tym temacie ma jak widzę mój 15 letni wnuczek.
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje ... ut_pzw.pdf

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/1176 ... pomocnicze

Po zapoznaniu sięz oboma linkami proponuję zadawanie dalszych pytań przez kolegę.
Awatar użytkownika
czaplasiwa
Moderator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje