Łowisko Pod Dębami.

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 15 sie 2017, 19:01

Jeszcze do niedawna zielsko porastające łowisko „Pod Dębami” było niezmiernym utrudnieniem dla łowiących z gruntu. Na teraz podwodnej roślinności nie ma. Prawdopodobnie utopiła się na skutek zmian poziomu lustra wody powodowanym przez padające w lipcu deszcze.
Zarzucając zestawy gruntowe po wschodniej i zachodniej stronie jak również od parkingu zawsze wyciągałem czysty koszyczek. Dno zbiornika jest oczywiście muliste, ale to już całkiem inna bajka.
Urobek wędkarski za wtorkowe świąteczne popołudnie nie był zbyt bogaty. Na jedną wędkę z gruntu udało się złowić 3 płocie i leszcza około 1 kg. Nie mniej na kilkunastu wędkarzy obecnych tego dnia nad stawem w Redzikowie było to bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Gospodarz może potwierdzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Borysek11111111 » 21 sie 2017, 06:58

Po wynikach zawodów gruntowych na ŁOWISKU POD DĘBAMI, zastanawiam się co się stało z rybami;
1 Ryby same uciekły na mniej zagęszczone łowiska, bo nie lubią tłoku 'getta'
2 Wykłusowane przez kłusowników i wydry z powodu braku wędkarzy na łowisku.
3 Przypomniały sobie przysłowie o psie ogrodnika i postanowiły zakpić ze zwolenników no-kil.
Proszę wędkarzy no-kil o podanie przyczyny mizernych wyników zawodów, tylko bez tłumaczenia na pogodę, księżyc itp.
W sobotę od godz. 14 do 18 wędkowałem metodą gruntową na łowisku nie no-kil / 2 leszcze 45 i 44 cm, lin 42 cm.
Borysek11111111

Nieprzeczytany postautor: czaplasiwa » 21 sie 2017, 23:09

Cóż jak widać Borysku11111111 i u Ciebie z łowieniem na nie No Kilu nie za wesoło sądząc po ilości podanych przez Ciebie złowionych rybek.
Mnie nasuwa się jeden wniosek - TRZEBA UMIEĆ ŁOWIĆ !!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
czaplasiwa
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Borysek11111111 » 22 sie 2017, 04:15

Trzeba umieć łowić, trzeba łowić zgodnie z regulaminem na danym łowisku limit złowionych ryb i trzeba mieć trochę szczęścia. Moje łowienie w niedzielę było wyjątkiem, bo w święta nie wędkuję a złowione ryby odzyskały wolność, pomimo tego, że jestem przeciwny no-kil /nie wszystkie gatunki ryb/ Mojego wędkowania nie można porównywać do wędkowania na zawodach, bo ja mam zanęcone miejscówki. Wielu wędkarzy uczestniczących w zawodach znam i wiem, że wędkować potrafią, ale żeby nie było tylko poważnie od czasu do czasu trzeba napisać coś innego. Dziś miałem zamiar wybrać się na ryby, ale nici z wędkowania z nieba pompa.
Serdecznie pozdrawiam.
Borysek11111111

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 09 paź 2017, 08:21

Zasada No Kill ustanowiona na łowisku Pod Dębami stała się poważnym dylematem dla członków Zarządu Koła Słupia przy podejmowaniu decyzji o odłowie nadmiernej populacji szczupaka. Przeważyła opinia kolegów mieszkających w Redzikowie i mających codzienny wgląd w to, co dzieje się w zbiorniku.
Odłów metodą spinningową został przeprowadzony w dniach 7 i 8 października b.r. Kilkunastu uczestnikom akcji udało się wyholować dwadzieścia kilka szczupaków. Wymiarowe poszły na patelnię, a niewymiarowe wróciły do wody. Tyle, że innej.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 17 lis 2017, 16:03

Obfite opady deszczu spowodowały znaczny przybór wody w rowie opaskowym po zachodniej stronie stawu. Ciek, w którym zazwyczaj ledwie sączyła się woda, zamienił się w rwący potok. Nie pomogło pierwotne ofaszynowanie grobli i na odcinku kilkunastu metrów skarpa została podmyta.
Pozostawienie wału w takim stanie wiadomo czym może grozić. Na alarm podniesiony przez Gospodarza w sobotę 18 listopada od godz. 9:00 zostało skrzyknięte pospolite ruszenie członków Koła dla naprawienia powstałych uszkodzeń.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 02 maja 2018, 19:13

Udawało się nie jeden raz zaobserwować na łowisku Pod Dębami stadka dużych ryb żerujących przy powierzchni na środku stawu. W niedzielne popołudnie 29 kwietnia pokazały się w trzcinach tuż przy brzegu. Żeby było ciekawiej, pływały pospołu leszcze, karpie i wzdręgi. Szczególnie te ostatnie wyróżniały się bardzo urokliwą czerwoną barwą płetw.
Widok takiego zbiorowiska ryb przypomniał mi sanatoryjny spacer nad stawem w parku zdrojowym w Dusznikach Zdroju. Okazuje się, że dla takich samych wrażeń nie trzeba gonić na drugi koniec Polski. Wystarczy pojechać do Redzikowa.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 20 maja 2018, 15:50

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 31 maja 2018, 21:15

Czwartkowe popołudnie na łowisku Pod Dębami to istny koncert brań. Duże płocie, dorodne wzdręgi, leszcze pod kilogram i wyrośnięte karasie. Co i rusz trzeba było łapać za podbierak. Jedynie karpie wygrzewały się przy powierzchni wody i lekceważyły wszelkie przynęty. Najważniejsze, że jednak się w stawie uchowały. Rozsiewane tu i ówdzie plotki o ich wykłusowaniu to zwykłe pomówienia wędkarzy niezadowolonych z ustanowionej na tym zbiorniku zasady no kill.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 12 cze 2018, 19:32

Zawody Rodzinne 24.06.2018 r.
W dniu 24.06.2018 r. na łowisku „Pod Dębami” w Redzikowie Zarząd Koła PZW „Słupia”
organizuje otwarte RODZINNE ZAWODY WĘDKARSKIE
Zasady uczestnictwa: w zawodach biorą udział drużyny 2 osobowe
( w składzie dowolnym pozostające w formalnych lub nieformalnych relacjach rodzinnych, pokrewieństwie lub powinowactwie )
Metoda połowu – spławikowa, obowiązkowo siatka na złowione ryby
Nęcenie – do 3 l gotowej mieszanki zanętowej na drużynę
Punktacja:
Zgodnie z regulaminem PZW, 1 gram złowionej ryby – 1 pkt.
Nagrody:
Puchary za pierwsze 3 miejsca,
nagrody rzeczowe za pierwsze 3 miejsca,
Zapisy przyjmowane są w sklepie wędkarskim „Jaxon Club” w Słupsku, ul. Dąbrowskiej 3
do dnia 23.06.2018 r. Wpisowe w wysokości 30 zł od drużyny.
Program zawodów:
8.00 - zbiórka zawodników
8.10 – losowanie stanowisk, przygotowanie łowiska
9.00 – rozpoczęcie wędkowania
12.00 – zakończenie łowienia
13.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w harmonogramie zawodów.
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje