Na marginesie.

Masz cos na watrobie ?, cos cie niezmiernie wkurzylo nad woda ? Zlosci cie niegospodarnosc, tumiwisizm itp?? To dzial na takie tematy !! Tu mozesz dac ulge emocjom i opisac sprawe!

Re: Na marginesie.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 07 sie 2019, 14:55

Znane powiedzenie głosi, że „ciągnie wilka do lasu”. Tak samo wędkarza nad wodę, a piszącego do przelewania swoich myśli na papier ( w teraźniejszych czasach częściej na ekran komputera).
Przez ostatnich kilka lat w okresie letnim przed wejściem do naszego sklepu był rozstawiany parasol, stolik i krzesła. Rzadko ktoś z tego korzystał, bo wędkarze to klienci podszyci wiatrem nie chcący posiedzieć na podwórku, ale pragnący jak najszybciej dokonać zakupów i pojechać na wędkowanie. Poszycie parasola sparciało i poszło na spalenie. Wolą decydentki wystroju posesji stanął w tym miejscu nowy mebel, ale bez stolika i krzeseł? Na szczęście lato już niebawem się kończy.
Za to bez żadnych wątpliwości uroku frontowi budynku dodają kwiaty. Na piętrze białe surfinie, a na parterze czerwone pelargonie. Opadające z nich płatki wymagają codziennego sprzątania, ale taka jest proza zaspakajania potrzeb wyższego rzędu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 16 wrz 2019, 16:40

Ostatnie pisklę opuściło nasze rodzinne gniazdo. Córka zaistniała na swoim. W niedzielę 15 września 2019 roku zaprosiła najbliższych na obiad i bodajże po raz pierwszy w życiu wystąpiła w roli samodzielnej gospodyni. Debiut można uznać za udany. Goście zjedli z apetytem i obiad i deser popijany złocistym szampanem. Podziwiali również konsekwentne podejście właścicielki do urządzenia wnętrza. Wszystko zrobiła na biało. Jedynym kolorowym akcentem jest duży obraz na ścianie w pokoju gościnnym.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 29 paź 2019, 15:57

Wśród wielu bohomazów tworzonych przez sprayowców zdarzają się prawdziwe perełki. Jak chociażby widoczny na zdjęciu poniżej obraz namalowany na murku okalającym wybieg dla psów w Parku im. Witkacego na Osiedlu Niepodległości w Słupsku.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 10 lis 2019, 16:44

Trudno jest dopasować ważne rocznice do ładnej pogody. Letnia aura w naturalny sposób pomagała w czasach PRL-u w obchodach Święta Pracy 1 maja, i Odrodzenia Polski 22 lipca. Nie mam nic przeciwko obchodzeniu Święta Niepodległości w dniu 11 listopada, ale wolałbym letnie tańce na dechach, niż zadymy na jesiennych marszach.
Może byłoby już na czasie przestać odwoływać się do mimo wszystko kontrowersyjnego Naczelnika Państwa, a sięgnąć chociażby do rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku będących ogólnonarodowym aktem, który zapoczątkował uzyskanie obecnych swobód obywatelskich.
Radość z wolności jak zawsze psuje smak kosztów jej uzyskania. W okresie po II Wojnie Światowej musieliśmy płacić za przyjaźń opiekunom ze wschodu, a po transformacji ustrojowej 89 roku sojusznikom zza oceanu.
Optując za ustanowieniem Święta Wolności w dniu 4 czerwca nie jestem całkowicie wolny od prywaty. O udziale w tych wyborach przypomniała mi publikacja „U Progu Demokracji” wydana w 30-tą rocznicę wyborów 1989 roku. Zostałem tam wymieniony jako niezależny kandydat na senatora. Nieważny wynik tego plebiscytu. Bóg jeden wie, ile zachodu kosztowało mój komitet i najbliższych zebranie 3.000 podpisów dla zarejestrowania mojej kandydatury!
Jedynym niezależnym kandydatem, który został wybrany do Senatu I kadencji, był Henryk Stokłosa. Swoje powyborcze „credo” określił krótko: „Nie będę w opozycji do opozycji, ale będę przeciwko wszelkiej głupocie, skąd by ona nie pochodziła”. A mamy, co mamy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Poprzednia

Wróć do Wolna amerykanka