CO SIĘ DZIEJE W SŁUPI?

Masz cos na watrobie ?, cos cie niezmiernie wkurzylo nad woda ? Zlosci cie niegospodarnosc, tumiwisizm itp?? To dzial na takie tematy !! Tu mozesz dac ulge emocjom i opisac sprawe!

Re: CO SIĘ DZIEJE W SŁUPI?

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 09 lis 2015, 21:55

Zakończyły się zmagania o tytuł najbardziej wszechstronnego wędkarza w Kole „Słupia”, czyli inaczej o Grand Prix 2015 roku. Pierwsze trzy miejsca na liście zajęli:
1 Adam Jóźwin - 56 pkt.
2.Tomasz Fendrych - 41 pkt.
3. Radosław Walenczak - 38 pkt.
W 8 zawodach zaliczanych do klasyfikacji GP wystartowało 207 wędkarzy. Punkty zdobyło 31 moczykijów.
Na całość działalności sportowej Koła w 2015 roku złożyło się 11 imprez, w których wzięło udział ogółem 328 zawodników.
Najliczniejszą obsadę 62 młodych adeptów wędkarstwa miały zawody „Dzień Dziecka”. Z kolei „Puchar Łowiska” zgromadził 47 uczestników, zaś „Otwarcie Sezonu Pod Dębami” - 37 osób.
Średnio na każdą z imprez wędkarskich przypadło prawie 30 startujących.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 15 lis 2015, 19:50

Podziwiam wszystkich, którym udało się złowić, a przy okazji i zjeść troć wędrowną lub łososia atlantyckiego. Ryby, które można spotkać w przymorskich rzekach, w tym i Słupi.
Najbliżej okazji posmakowania troci byłem na jakimś spotkaniu w czasach, gdy Zarząd naszego Okręgu mieścił się w gmachu starej poczty przy ul. Starzyńskiego. Zanim się jednak połapałem co jest czym, po rybie w garnku zostało tylko wspomnienie.
Wiele lat później znajomy sprezentował mi kilogram wędzonego łososia norweskiego. ( W rewanżu dostał coś, w czym rybka lubi pływać ). Mieszkało nas wtedy pod jednym dachem kilka osób. Co ja musiałem się nakombinować, żeby wędzonka się nie zmarnowała? Sałatka z łososia, kanapki, pasta rybna, …. .
Wspomnienia te wróciły przy okazji pobytu na słupskiej przepławce i w punkcie odłowu troci. Miejsce to, tak jak wielu mieszkańców naszego miasta, oglądałem wcześniej zza płotu. Bytność na Wyspie Młyńskiej w innej wędkarskiej sprawie stała się okazją do zobaczenia z bliska odłowu troci dla pozyskania materiału zarybieniowego.
Cieszy, że ryby wchodzące na tarło w tym roku są zdrowe. Dla zachowania ich w dobrej kondycji przydałyby się jednak niższe temperatury.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: halski021ABC » 15 lis 2015, 20:30

Nie wiem jak się punktuje u was zawody do GP . Czy mógłbyś przypomnieć ? Łatwiej by było ocenić dorobek czołówki w waszym kole .
halski021ABC

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 11 gru 2015, 18:41

Przepraszam, że z pewnym opóźnieniem odpisuję na posta. Z każdych zawodów wytypowanych do rywalizacji o GP punktowane jest 10 czołowych miejsc. Za pierwsze miejsce 10 pkt, za drugie 9 pkt, .... i tak aż do 10 za 1pkt. Sumowanie zdobytych punktów daje kolejność na liście. Przy równej ilości zdobytych punktów decyduje łączna waga złowionych ryb. Cała tabela z cząstkowymi wynikami jest na bieżąco publikowana na stronie Koła: www.pzw-slupia.pl
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 11 gru 2015, 18:53

Po kilku latach „bezrobocia” w dniu 9 grudnia 2015 roku odbyła się rozprawa przed Sądem Koleżeńskim Koła PZW „Słupia”. Z uwagi na prawie że historyczny charakter tego wydarzenia Przewodniczący Zespołu Orzekającego Kol. Rajmund Mrozek wyraził zgodę na obecność fotoreportera na rozpoczęciu posiedzenia Sądu.

Obrazek

Na dzień 16 grudnia br. o godz. 17.00 w Restauracji „Oktan” mieszczącej się przy ul. Westerplatte 8 w Słupsku zaplanowano Spotkanie Opłatkowe Koła. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, żeby kilkadziesiąt zapisanych do udziału w imprezie osób wyszło ze spotkania w pełni zadowolonych.

Obrazek

Uchwałą Zarządu Koła postanowiono wyróżnić, podobnie jak w zawodach mistrzowskich, zdobywców sześciu czołowych lokat w dorocznej klasyfikacji GRAND PRIX. Dodatkowo, na wniosek Komendanta Społecznej Straży Rybackiej, specjalną statuetką zostanie uhonorowany najbardziej aktywny w mijającym roku strażnik SSR.
Wyróżnienia zostaną wręczone na Zebraniu Sprawozdawczym , które odbędzie się w niedzielę 17 stycznia 2016 roku o godz. 9.00 w siedzibie Koła w Słupsku, ul. Westerplatte 8.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Markiewicz64 » 11 gru 2015, 19:40

Witam.
Nie wiedziałem ze mamy w kole fotoreportera, a gdzie reportaż ? Jak się zaczyna to chyba trzeba napisać o co chodziło z tym sądem.
Awatar użytkownika
Markiewicz64

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 14 gru 2015, 20:13

W Kole jest przynajmniej kilku kolegów, którzy potrafią zrobić ciekawe zdjęcie i dodać do niego parę słów komentarza.
Informacja na temat sprawy sądowej znalazła się w Forum w takiej formie, na jaką wyraził Sąd. :(
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Markiewicz64 » 15 gru 2015, 20:41

Fotoreporter to raczej profesjonalista i ja osobiście nikogo takiego nieznam.
Awatar użytkownika
Markiewicz64

Nieprzeczytany postautor: halski021ABC » 21 gru 2015, 15:49

Czepiacie się kolego Vice-prezesie . Przecież wszyscy na tym forum wiedzą , kto najwięcej pisze i pokazuje zdjęć z życia waszego koła . Gdyby nie kolega Genek , to marnie wyglądały by strony jaxonclubu i koła PZW Słupia , a tak macie jedne z najciekawszych stron jakie widziałem w internecie . O pewnych sprawach nie pisze się na forum ogólnodostępnym . WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU oraz POŁAMANIA KIJÓW NA OKAZACH wszystkim wędkarzom z Koła PZW Słupia życzy HALSKI z Człuchowa .
halski021ABC

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 26 gru 2015, 15:48

Wielkie dzięki za życzenia świąteczne i wzajemnie wszystkiego najlepszego.
W ubiegłych dwóch sezonach składkowych przyjmowaliśmy opłaty PZW wspólnie z Romkiem Mielniczukiem. Romek obstawiał dyżury w siedzibie Koła, a ja byłem do dyspozycji kolegów w sklepie wędkarskim. Poważna niesprawność prawej ręki uniemożliwia mojemu wspólnikowi przyjmowanie składek w tym sezonie. A ja się czuję jakby to mi prawą rękę ujęto.
Wędkarze opłacający składki tradycyjnie w siedzibie Koła witają mnie pytaniem, a Romka to już nie ma? Pierwszym zdziwionym był Mirosław Zieliński ( na zdjęciu).

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wolna amerykanka