Pojezierze Łęczycko - Włodawskie

Pojezierze Łęczycko - Włodawskie

Nieprzeczytany postautor: nowik » 30 paź 2011, 15:49

Witam chciałbym przedstawić wszystkim użytkownikom tej strony fantastyczne pojezierze będące w moich stronach. Znajduje się ono miedzy Parczewem, Chełmem, Łęczną i Włodawą.
Jednymi z najbardziej popularnych jezior tam występujących to J.Czarne, J. Białka Parczewska, J.Krasne J.Wytyckie.
Najbardziej popularną rybą tych jezior jest Leszcz oraz Płoć . Można spotkać też okonia, japońca, szczupaka, karpia, ukleja. Nie napisałem jeszcze o jednym gościu który się tam najbardziej panoszy, jest nim sumik karłowaty, nie muszę chyba tłumaczyć jak bardzo ta ryba jest okrutna i jak szybko powiększa swoja rodzinkę :evil:
Łowienie na tych łowiskach wymaga zezwolenia od nadleśnictwa, za jeden dzień kupno takiego zezwolenia kosztuje 10 zł. Lecz ostatnio nadleśnictwo zaniedbało porządek nad jeziorem Czarnym nad którym był ponad 30 metrowy piękny pomost, w te wakacje zajechałem tam na weekend aby odpocząć, lecz musiałem przenieść się nad inne jezioro, gdy zobaczyłem widok zawalonego pomostu :( Lecz może w końcu ktoś za to weźmie ;)
Załączniki
j_czarne_sosnowickie_m.jpg
Oto te piękne jezioro o którym wspominałem CZARNE
j_czarne_sosnowickie_m.jpg (20.61 KiB) Przeglądany 4515 razy
Czy brać będą czy nie będą pomachamy sobie wędą.
Awatar użytkownika
nowik

Wróć do Lubelskie