Łowiska komercyjne - okolice Słupska?

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

Łowiska komercyjne - okolice Słupska?

Nieprzeczytany postautor: TomaszBancewicz » 10 gru 2015, 18:37

Jak w temacie... zna ktoś może jakieś? Co w nich pływa? Kontakt? Cennik? Opinie?

1. Łowisko karpiowe w Wiklinie - http://kacperpochylski.w.interiowo.pl/w ... ntakt.html
2. Łowisko karpiowo/pstragowe w Święcianowie gm. Malechowo - tel. 692 015 992

Na pierwszym byłem ( i jeszcze będę)- bez większych sukcesów ale to raczej moje umiejętności (a raczej jeszcze ich brak :)), a nie wina łowiska, drugie znalezione w internecie. Ceny 10/15pln za osobę wędkująca + opłata za kg ryby jeżeli chcemy zabrać.

Znacie coś jeszcze?
TomaszBancewicz

Re: Łowiska komercyjne - okolice Słupska?

Nieprzeczytany postautor: Radek88 » 13 gru 2015, 21:24

ja szczerze polecam łowisko w Dolinie Charlotty (staw z restauracją na wodzie) wiosna tego roku został zarybiony karpiem wielkości około kilograma ponadto jest piękny leszcz nie rzadko przekraczający 2 kilo co do kosztów to 20zl dniówka plus koszt ryby która chcemy zabrać mimo to szczerze polecam sam często w sezonie tam wędkuje

Pozdro!
Awatar użytkownika
Radek88

Nieprzeczytany postautor: TomaszBancewicz » 20 gru 2015, 12:39

O Dolinie faktycznie zapomniałem... ma jedna tylko wadę. Otwarte do użytku tylko w sezonie ale na pewno skorzystam.
TomaszBancewicz

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 03 sty 2016, 15:32

Rozpoczynając działalność handlową w branży wędkarskiej, zaoferowałem użytkownikom łowisk komercyjnych współpracę przy dystrybucji zezwoleń na wędkowanie. Wiadomo, jak już wędkarz pofatyguje się po licencję, to przy okazji kupi również inne rzeczy potrzebne do efektywnego pobytu nad wodą. Z tej przyczyny już kilkanaście lat ku obustronnemu zadowoleniu ( również wędkarzy ) sprzedajemy pozwolenia na wody gospodarstw rybackich Arkadiusz Lublewski w Jasieniu, Tomasz Kruza w Rzepnicy koło Bytowa i Łukasz Szostak Jezioro Wicko. W międzyczasie w rozsypkę poszło Gospodarstwo Rybackie Marek Girtler ( 41 jezior ) z Miastka, a dzierżawione przez niego akweny trafiły do różnych użytkowników. Położone najbliżej Słupska Jezioro Obłęże pozostaje w gospodarowaniu PZW, a z kolei Jezioro Graniczne koło Łobzowa w gestii Stowarzyszenia "Natura 2000".
Jak już dotrą do nas informacje o tegorocznych stawkach opłat, bezzwłocznie zamieszczę je w naszym forum w temacie Łowiska Komercyjne.
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: TomaszBancewicz » 05 sty 2016, 09:24

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

A już mnie pomału nachodziły myśli czy pan nie porzucił tego forum.

Pozdrawiam serdecznie.
TomaszBancewicz

Nieprzeczytany postautor: staszek12345 » 08 lut 2017, 07:48

Jakie łowiska na ten rok
staszek12345

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 11 lut 2017, 14:09

Póki co jest to samo co rok wcześniej i po tych samych cenach. To tak jak gdyby wyprzedaż starego rocznika. :lol:
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: staszek12345 » 11 lut 2017, 19:26

Jakie plany na zarybianie?
staszek12345

Nieprzeczytany postautor: staszek12345 » 13 lut 2017, 22:30

Jakieś doświadczenia na temat łowiska karpiowego wWiklinie ,może jakieś podpowiedzi,mam zamiar na wiosnę się tam wybrać.Za każdą podpowiedź będę napewno zadowolony,pozdrawiam
staszek12345

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 11 kwie 2017, 14:24

Tylko z pozoru może się wydawać, że jest jak w znanym powiedzeniu, gospodarz śpi, a w polu mu samo rośnie. W rzeczywistości ani gospodarzowi na roli, ani w działach specjalnych gospodarki rolnej samo nic się nie zrobi.
Przy okazji odbioru dużych karpi na dorybienie łowiska Pod Dębami w Redzikowie miałem okazję zaobserwować ciężką pracę Stanisława Gizy (tel. 604 190 472) na stawach w Wiklinie. Relokacja ryb odłowionych ze zbiornika, w którym zimowały, to ciężka harówka. Każdego dużego karpia trzeba oddzielnie wyjąć podbierakiem z basenu, zważyć i wyekspediować w dalszą drogę. W przypadku odbiorców ryb do dalszej hodowli w prywatnych stawkach, wyselekcjonować sztuki pod potrzeby klienta. Na koniec karpie, które nie znalazły nabywców, przenieść do akwenu udostępnianego w sezonie dla wędkarzy.
Niejako przy okazji gospodarowania przez macierzyste koło wędkarskie na wcześniej wspomnianym łowisku specjalnym, przeczytałem książkę „Rybactwo stawowe” Romana Prawocheńskiego. Wydaną dawno, bo w 1986 roku w nakładzie (łezka się w oku kręci) 10.000 egzemplarzy.
Oprócz różnych fachowych wiadomości co do sposobu prowadzenia racjonalnej gospodarki w stawach, autor wymienił wszystkie zagrożenia, które mogą spotkać hodowców. Na tej liście znalazło się 8 szkodników i 23 różnych chorób. W porównaniu stonka, gradobicie a nawet szarańcza w uprawach polowych to tyle co nic!
W tej sytuacji nie można się dziwić, że na terenie hodowli ryb obowiązują wysokie reżimy sanitarne. Jeżeli dobrze życzycie swoim znajomym, poskromcie swoją ciekawość i nie proście o pokazanie ich pstrągowego gospodarstwa.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Wróć do Dyskusje