KONKURS.

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

KONKURS.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 17 lis 2016, 10:40

Co mi szczególnie utkwiło w pamięci w tym sezonie?
Wychodząc naprzeciw powszechnej wśród wędkarzy potrzebie opowiadania o swoich przygodach nad wodą, ogłaszamy Konkurs w Forum n.t. Co mi szczególnie utkwiło w pamięci w tym sezonie?
1. Miejsce publikacji: Forum internetowe - temat: Konkurs.
2. Forma dowolna.
3. Jury:
Piotr Ptak – Przewodniczący,
Bogusław Jazownik – Z-ca Przewodniczącego,
Eugeniusz Friede – Sekretarz.
W konkursie mogą wziąć udział członkowie Koła PZW Słupia z wyłączeniem jurorów i ich rodzin.
4. Nagrody:
za I miejsce – o wartości 300 zł,
za II miejsce - o wartości 200 zł,
za III miejsce - o wartości 100 zł.
5. Termin zamieszczania prac konkursowych: do 31.12.2016 r.
6. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: 15 stycznia 2017 r. o godz. 9:00 w siedzibie Koła w Słupsku, przy ul. Westerplatte 8.
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Re: KONKURS.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 14 gru 2016, 09:55

Nagrody czekają!

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: GeburatielPit » 15 gru 2016, 09:24

Ciekawe nagrody :) będę musiał wziąć udział
Sprawdź jak szukać odpowiednich kosmetyków http://bez-silikonow.pl/gdzie-szukac-ko ... silikonow/
Awatar użytkownika
GeburatielPit

Nieprzeczytany postautor: zyby66666666 » 27 gru 2016, 11:15

Obrazek Nazywam się Zbigniew Kruszyński i urodziłem się w mieście Królewskim Darłowo, mieszkałem tam pierwsze 20lat.Moją przygodę wędkarską rozpocząłem nad rzeką Wieprza, która wypływa z jeziora Wałdowskiego Wielkiego nieopodal Miastka, uchodzi do morza Bałtyckiego po 141 km w miejscowości Darłówko. Pamiętam jak namówiłem swoją mamę do wejścia do sklepu sportowego, ponieważ w tamtych czasach nie było sklepów stricte wędkarskich. Będąc w tym sklepie wybrałem kotwiczkę wielkości prawdopodobnie 4.0. Następnego dnia bez wiedzy i zgody rodziców z tą kotwiczką udałem się do przedszkola. Jak tylko pokazałem, zostałem otoczony przez moich rówieśników przedszkolaków z ciekawości co to za nietypowy przedmiot w przedszkolu! Pani przedszkolanka zauważyła zgromadzenie podeszła do mnie, a ja zobaczyłem zagrożenie i szybko swoją kotwiczkę schowałem pod sweterek. Niestety Pani siłowo wsadziła swoją rękę pod sweterek nie mając pojęcia co czyni bo ta kotwiczka wbiła się jej w palec, bez lekarza się nie obeszło.
_ Do PZW Okręg Koszaliński Koło w Darłowie , wstąpiłem w 1972 roku. Legitymację członkowską z numerem 029480 otrzymałem po wpłaceniu składek 13 lutego1973r. Pamiętam było to dla mnie wielkie wydarzenie bo z tej okazji obiecano mi, że latem dostanę w prezencie wędkę bambusową. W Darłowie mleczarnia przylegała do samej rzeki. Aby złowić białą rybę wystarczyło założyć kazeinę na haczyk. Pracownice mleczarni bez problemu dawały kazeinę. Tak ze spławika jak to w wędkarstwie bywa przeszedłem na spiningowanie. Nie pamiętam roku ale spinningując na kanale będąc na wprost rzeki Grabowej udało mi się złowić pstrąga potokowego z numerkiem. Numerek był plastikowy biały, przytwierdzony do druciku który przechodził pod płetwą grzbietową. Doświadczeni wędkarze pomagali zebrać łuski z pstrąga. Po wysłaniu łusek i tego numerka otrzymałem ze Szczecina gratyfikację pieniężną. I tak lata lecą wędkuję nieprzerwanie. Mieszkam w Słupsku. Obecne należę do kolo PZW "SŁUPIA" Słupsk. W mojej karierze wędkarskiej „SLUPIA” jest moim trzecim ostatnim Kołem. W 2016 roku postanowiłem brać udział w wybranych zawodach wędkarskich. Tak między innymi wybrałem zawody gruntowe organizowane przez moje Koło na łowisku Dolina Charlotte. Przed zawodami trening jest wskazany. Postanowiłem wędkować metodą angielską zwaną "METHOD". Metoda - wymyślona w Anglii. Specyficzna technika łowienia z koszyczkiem zanętowym, napełnionym za pomocą specjalnej foremki. Ta technika łowienia cieszy się u nas coraz większą popularnością i ogromną skutecznością. Do wędkowania wybrałem dzień słoneczny, bezwietrzny, przyjechałem do Doliny Charlotte aby pierwszy raz w życiu testować wędkowanie gruntowe na tak zwaną metodę- "METHOD".
W Dolinie Charlotte wybrałem stanowisko wędkarskie na pomoście nieopodal siedzącego w fotelu czytającego książkę gospodarza tego łowiska kolegi Zygmunta. Po dokonaniu opłat ustawiłem wędki na podstawie. Byłem w posiadaniu podajników 15,25,35 gramowych oraz formy do tych podajników. Wędka karpiowa 3,9m z kołowrotkiem Jaxon Hegemon 5000, żyłka 0,35mm, gotowy zestaw haczyk 12 z przyponem 0,20. Zestawy uzbrojone w kukurydzę puszkową z Biedronki, dendrobena oraz gotową ochotkową zanętę do METHOD za 6,9zł. z naszego sklepu wędkarskiego. Jak wcześniej wspomniałem pierwszy raz w życiu wędkuję tą metodą. Szybko się okazało gotowa zanęta była zbyt mokra. Z tego względu, że po aplikacji zanęty do formy wkładamy podajnik, a następnie zanęta z formy powinna całkowicie się odkleić. Tak powinno być ale niestety podajnik odklejał się bez zanęty. Wystarczyło według mojego zdania dodać trochę suchej zanęty ale nie posiadałem. Co tu robić do sklepu wędkarskiego w Ustce czy Słupsku ta sama droga. Wędki rozstawione postanowiłem pozostać. Podajnik wziąłem do ręki nasypałem gotowej zanęty ugniotłem drugą ręką i po problemie. Zestaw ląduje w łowisku. Zagłębiwszy się w fotelu wędkarskim czekałem na pierwsze branie. Długo nie czekałem kołowrotek zaśpiewał ale krótko czekam na powtórzenie brania- jest branie- nie zauważyłem że mój fotel wędkarski stoi jedna nogą na samej krawędzi pomostu. Niestety kiedy chciałem poderwać wędkę do zacięcia siła odśrodkowa zadziałała razem z fotelem wpadłem do wody było płytko, a i tak cały się zanurzyłem. Gdy wstałem widziałem gospodarza idącego mi na ratunek. Podniosłem do góry rękę mówiąc że wszystko w porządku. Wskoczyłem na pomost, wolny bieg w kołowrotku włączony i tym sposobem złowiłem pierwszego karpia na tzw Metodę. Następie zestaw uzbrojony ląduje w łowisku. Fotel ustawiony prawidłowo choć jeszcze mokry. Dobrze że przed kąpielą kluczyki z telefonem włożyłem do skrzynki wędkarskiej. Chwila czekania- jest branie kołowrotek śpiewa ostro. Wędka trafia do ręki, - zacinam - wielka radość trwa chwile czuję całkowity luz. Prawdopodobnie szczupak odgryzł cały zestaw. Ryba bierze. Nie ma rozczulania szybko montuję zestaw. Z mojej lewej strony z oddali widzę spinningistę. W duchu myślę, dobrze niech zrobi porządek z zębaczem co mi zestaw odciął. Spinningistą okazał się Olek Prezes Naszego Koła. Jest na pomoście następnie było przywitanie. Mój zestaw ląduje w łowisku wędkę wstawiam do stojaka. Zwracam się z prośbą do Prezesa aby tego szczupaka wyłowił, a w tym samym czasie mam ostre branie i niestety nie zdążyłem chwycić wędki, a stałem około 2m. Wędka wciągnięta do wody. Co tu robić gospodarz Zygmunt niesie ciężką spinningówkę a Prezes Olek swoją spinningówką wyławia moją karpiówkę i 7kg karpia który nie puścił kukurydzy z haczykiem. Okazało się, że z pośpiechu zapomniałem przełączyć w kołowrotku na wolny bieg.
Olek jak na mistrza przystało zaczął szukać spinningując i złowił szczupaka. Nie wiemy czy to ten szczupak odgryzł mi zestaw. Jedno jest pewne gdy go wypiąłem i włożyłem do wody dokładnie w tym miejscu co wpadłem razem z fotelem to ów szczupak ukarał sam siebie poprzez chwycenie paszczą swój własny ogon.
Obrazek

https://youtu.be/JPw9W3gBgO0
Powyżej link filmu na youtube
Gdyby nie gospodarz szczupak pewno do dzisiaj trzymałby się swojego ogona. Pomimo tych przygód i pomocy Mistrza Olka oraz wspaniałego gospodarza Zygmunta łowione ryby współpracowały. Tylko nie jestem pewien czy ze mną bo z zanętą na pewno. Odnośnie wędkowania techniką METHOD odsyłam do prasy oraz internetu. Z moich obserwacji wędkarskich wynika że do METHOD najlepszy jest pelet w granulacie 2 i 3mm, do tego pompka a koszty wędkowania rosną.Uważam, że przy tej metodzie karp nie ma szans.
__Jest prawdą że Człowiek całe życie się uczy.
__W tej opowieści widać że nie można jeździć na wędkowanie w pojedynkę
Serdecznie pozdrawiam Zbyszek
Ostatnio zmieniony 04 sty 2017, 21:48 przez zyby66666666, łącznie zmieniany 1 raz
zyby66666666

Nieprzeczytany postautor: adamj » 31 gru 2016, 19:17

Pechowy zjazd nad jezioro.
W lipcu 2016 roku postanowiłem pojechać na ryby nad jezioro Marszewo Małe. Ostatni raz byłem tam ponad 20 lat temu. Pamiętam, że łowiłem sporo karasi, linów, płoci, zdarzały się też karpie. Pewnego lipcowego dnia wyjechałem z domu na ryby około godziny 7. W Postominie skręca się w prawo w polną drogę. I tu mnie trochę zawiodła pamięć. Po wjździe w tę drogę minąłem pierwszy zjazd nad jezioro, bo myślałem, że dalej jest drugi. Domyśliłem się, że muszę się wrócić. Na wąskiej drodze jakoś zawróciłem i ruszyłem z powrotem do zjazdu nad jezioro, który wykonałem fatalnie. Okazało się, że zjazd jest dość stromy, w chwili zawracania samochód ruszył gwałtownie do przodu no i stało się. Niestety zawisłem nad polem, które było około pół metra niżej. Po kilku próbach cofania stwierdziłem, że nic z tego nie będzie. Samochód zamknąłem i udałem się po pomoc. Na szczęście niedaleko znajduje się Zakład PGK w, którym zobaczyłem maszyny budowlane. Pierwszy napotkany pracownik okazał się kierowcą koparko spycharki, która szybko wyciągnęła auto na prostą drogę. Po przygodzie z samochodem i dojechaniu na miejsce, wybrałem stanowisko na małym pomoście. Różnej wielkości płotki łapczywie brały na białe robaki. Po trzech godzinach wędkowania, postanowiłem wracać do domu. Jakoś chęci do dalszego łowienia odeszły. Cały połów wrócił z powrotem do wody a w pamięci pozostał mi pechowy zjazd nad jezioro.
Pozdrawiam Adam Jóżwin.
adamj

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 11 sty 2017, 14:57

Zainteresowanie naszym Konkursem liczone ilością wyświetleń tematu było niezwykle budujące. Umieszczenie zaś tylko 2 postów konkursowych i jednej deklaracji udziału jest wynikiem bardziej niż skromnym. Początki każdego novum bywają trudne.
Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród za I i II miejsce odpowiednio za 300 i 200 zł odbędzie się na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Koła Słupia w dniu 15 stycznia 2017 roku o godz. 9:00 w siedzibie przy ul. Westerplatte 8. Pozostały bon towarowy o wartości 100 zł zostanie rozlosowany wśród obecnych na zebraniu.
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 06 lut 2019, 17:19

Przez ubiegłe 4 lata w miesiącach zimowych wspólnie z grupą kolegów prowadziliśmy w kole „Słupia” zajęcia szkółki wędkarskiej. Z roku na rok udawało się skrzyknąć coraz mniej liczny nabór małolatów. W wakacje 2018 roku uderzyliśmy do szkół w Słupsku i okolicy z propozycją zorganizowania szkółki w szkołach. Zainteresowała się jedna placówka, ale i w niej niemożności wzięły górę nad chęciami. W rocznym sprawozdaniu z działalności koła Prezes napisał, że operacja zakończyła się fiaskiem. Na tym można było zamknąć temat. To byłoby jednak zbyt proste. W planach na 2019 rok urodził się pomysł na prostszy sposób dotarcia do młodzieży. A mianowicie zorganizowanie w internecie konkursu z nagrodami. W zespole powołanej komisji konkursowej podzieliliśmy się po równo ponad trzydziestoma szkołami i ruszyliśmy prosić o zamieszczenie naszego ogłoszenia w Librusach. Odpowiedzi na zadane pytania mają trafić do nas w okresie od 1 lutego do 10 marca. Ile ich będzie? Ja obstawiłem na 50, a kolega z komisji Piotr Ptak na 500. Pożyjemy, zobaczymy.
Bez względu na ilość zgłoszeń pozostaje otwarta sprawa zagospodarowania zainteresowania młodych ludzi wędkarstwem. Można ich zaprosić na egzamin na kartę wędkarską, na festyn wędkarski z okazji „Dnia Dziecka”, a być może pojawią się jeszcze inne pomysły?
Póki co życzę uczestnikom testu poprawnych odpowiedzi i szczęścia w losowaniu nagród.

Obrazek

KONKURS WIEDZY WĘDKARSKIEJ
Koło „Słupia” Polskiego Związku Wędkarskiego ogłasza Konkurs Internetowy dla uczniów szkół ze Słupska i okolicy popularyzujący wędkarstwo.
Pytania konkursowe:
1. Zasada „no kill” co do złowionych ryb oznacza:
a) zabierz i zjedz,
b) weź dla kotka,
c) złów i wypuść.

2. Kartę Wędkarską można uzyskać mając co najmniej:
a) 10 lat,
b) 14 lat,
c) 18 lat.

3. Ryby przy pomocy wędki można:
a) łowić,
b) łapać,
c) podrywać.

Odpowiedzi na zadane pytania z podaniem imienia i nazwiska oraz szkoły i klasy należy przesłać do 10 marca 2019 roku na adres e-mail: eufriede@wp.pl V-ce Prezesa Koła ds. Sportu Eugeniusza Friede.
Wśród autorów poprawnych odpowiedzi zostaną rozlosowane zawodnicze zestawy wędkarskie i cenne upominki.
Regulamin Konkursu można znaleźć na stronie: http://www.pzw-slupia.pl

REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O WĘDKARSTWIE.
1. Konkurs jest organizowany przez Polski Związek Wędkarski Koło „Słupia” z siedzibą w Słupsku, ul. Bohaterów Westerplatte 8.
2. Zadanie Konkursowe: Udzielenie odpowiedzi na zadane pytania testowe i przesłanie na adres e-mail Organizatora: eufriede@wp.pl Eugeniusza Friede V-ce Prezesa ds. Sportu Koła „Słupia”.
3. Konkurs trwa od 1.02. do 10.03.2019 r.
4. Lista laureatów zostanie opublikowana 18 marca 2019 r.
5. Celem zapewnienia prawidłowej organizacji i przebiegu Konkursu, a w szczególności w celu dokonania oceny prawidłowości zgłoszeń do Konkursu oraz losowania zwycięzców, Organizator powołał Komisję Konkursową. W skład Komisji Konkursowej wchodzą: Bogusław Jazownik –Prezes, Eugeniusz Friede i Piotr Ptak – Członkowie.
6. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie konkursowe.
7. Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wylosowanej nagrodzie na stronie internetowej Organizatora oraz w wiadomości prywatnej przesłanej na podany adres mailowy. W powiadomieniu o wygranej zostanie również podany sposób i miejsce odbioru nagrody.
8. Uzyskane dane osobowe zostaną wykorzystane przez Organizatora wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu i nie będą dalej przetwarzane ani udostępniane.
9. Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.
10. Nagrodami w konkursie są zawodnicze zestawy wędkarskie oraz zestawy cennych upominków.
11. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad Konkursu i treści niniejszego Regulaminu w trakcie trwania Konkursu.

Ostatnio przesunięty w górę 06 lut 2019, 17:19 przez: Eugeniusz Friede.
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Wróć do Dyskusje