Gdzie ryby biorą?

Dzial do zadawania pytan moze znajdzie sie ktos kto zna odpowiedz na twoje pytanie ?

ANKIETA. W temacie GDZIE RYBY BIORĄ ? :

1.Jestem stałym czytelnikiem ?
9
60%
2.Zaglądam tutaj co jakiś czas?
5
33%
3. Trafiłem tutaj przypadkiem?
1
7%

Liczba głosów : 15

Re: Gdzie ryby biorą?

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 15 lip 2019, 13:37

Przychodzi taki etap w życiu wędkarza, że możliwość pobujania się na łódce jest ważniejsza od złowionych ryb. W niedzielę 14 lipca poniosło nas z Olkiem na Jasień. Po ubiegłorocznym przebazowaniu przez niego łódki na Zawiaty jesteśmy w tej części jeziora nowicjuszami. Upłynie sporo czasu ( i wody z Jasienia do Łupawy), zanim wyczaimy miejsca, gdzie można spotkać większe i mniejsze ryby. Nawet echosonda niewiele pomaga. Pokazuje głębokość do dna i przepływające rybki. Ale jak nie chcą brać, to co? Gwoli prawdy, to z rybami nie było tak najgorzej. Udało się we dwóch nałowić na kolację dla jednego. Nie jesteśmy z Olkiem młodzieniaszkami. Zataszczenie na łódkę wioseł, silnika, akumulatora i wędkarskiego ekwipunku jest poważnym wyzwaniem. Na fajrant to samo w drugą stronę. Ale to nic. Kwitujemy każdą kolejną wyprawę tak samo: do następnego razu!

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 26 lip 2019, 16:13

Tłumy wczasowiczów przechodzących przez kładkę w Ustce pozwalają również miejscowym wędkarzom chociaż przez chwilę poczuć wakacyjny klimat.
Sławek podłechtany opowieściami o łowionych sandaczach i węgorzach wyciągnął mnie i Bogusława na wspólne wędkowanie w porcie. Sandaczy ani węgorzy nie było, ale za to wieszały się namolnie małe okonki i podrostki leszczy. Nie brakowało kibiców. Gotowych nawet pozować do pamiątkowego zdjęcia.
W barze na kołach stojącym obok naszej miejscówki skończyły się buły śledziowe. Musiałem zadowolić się sałatką. Młoda bystra barmanka za całokształt dnia sztorcowała swojego flegmatycznego pomocnika. Pozwoliłem sobie na uwagę, żeby się nie kłócili. Wszak nie są jeszcze małżeństwem. Riposta dziewczyny była natychmiastowa: nie jesteśmy i nie będziemy!

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 29 lip 2019, 16:49

W niedzielę przyszła kolej na wędkowanie na jeziorze Obłęże w gminie Kępice. Dla Sławka była to pierwsza bytność nad tym akwenem, a dla Bogusława pierwsza próba łowienia z pontonu.
Jezioro Obłęskie jest bardzo kapryśne. Tego dnia do śniadania ryby nie brały wcale, a po śniadaniu w ogóle. Za wędkarski sukces dla całej naszej trójki musiały wystarczyć pojedyncze okonki, wzdręgi i płocie. Za to pogoda była przecudna. Wiejący delikatnie zefirek wspaniale niwelował upał 30 stopni w cieniu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 01 sie 2019, 15:12

Bronek lubi łowić na Cichej Wodzie. Ma swoje ulubione miejsce na łączce przy zwalonym drzewie. W środku tygodnia byliśmy tam tylko my i jeszcze jeden wędkarz. Po porannej chwili oddechu i czasu na zjedzenie śniadania nie szło się opędzić od leszczyków. Nie pomagały żadne kombinacje z haczykami i przynętami. Jedynym odmiennym akcentem było branie na żywcówce. Drapieżnik pięknym lobem zaatakował przynętę, zatopił spławik, ale przy zacięciu pozwolił sobie płotkę odebrać. Prawdopodobnie był niewiele większy od niej. Ale chwała mu za wędkarskie emocje, których nam dostarczył.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Poprzednia

Wróć do Kto pyta nie bladzi