Po raz pierwszy na forum

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

Re: Po raz pierwszy na forum

Nieprzeczytany postautor: adamj » 27 gru 2018, 11:31

13.12 Ostatnia wyprawa do Rowów w tym roku i udana. Wędkujących najwięcej na kamieniach, w parku tylko kilku. Znowu nad wodą dopiero po 10, ale rybki dopisały co widać na zdjęciach. No po prostu trafiłem na dobre miejsce. I co ciekawe nie liczyłem na okonie a tu taka niespodzianka. W siatce pozostało 12 okoni i kilkanaście płotek, a rybki z wiadra pływają dalej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
adamj

Nieprzeczytany postautor: adamj » 12 sty 2019, 21:26

Witam w nowym roku, który zacząłem wędkowaniem w dniu 1 stycznia, lecz nie z samego rana ale dopiero koło 10 bo zniechęciła mnie fatalna pogoda. po informacji , że są ryby w rzece nastąpił wyjazd i koło 12 na wędce zameldowała się waleczna srebrna ryba, która nie była zbyt duża, ale jakże mnie ucieszyła bo bardzo rzadko uganiam się za trociami. Drugi wyjazd dopiero 7.01. i kolejna ryba większa od poprzedniej i tez wysrebrzona. Później nastąpiły dwa wyjazdy lecz tym razem już bez brań, ale za to odwiedziłem miejsca w których dawno nie byłem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
adamj

Nieprzeczytany postautor: adamj » 18 sty 2019, 19:02

Witam, dziś rzeka Słupia, w końcu brak opadów, lecz chłodniej i zamarzają przelotki. Pierwszy zarzut na chlebek i pierwsza ryba - ładny jelec. Sporo brań nie zaciętych oraz zerwanych ryb , ale co tam najważniejsze że są brania. W wędkowaniu trochę przeszkadzały kaczki, dwa razy miałem na wędce, ale szczęśliwie wyplatały się. Ostatecznie kilkadziesiąt ryb, z których wybrałem największe jelce i płocie, a pozostałe wypuściłem do rzeki.
Obrazek

Obrazek
adamj

Nieprzeczytany postautor: adamj » 25 lut 2019, 11:24

Witam, dziś parę słów o ostatnich połowach. Do tej pory mam złowione 3 trocie, a teraz jeżdżę na płotki i płocie , bo można połowić ładnych ryb i to nie jadąc do Rowów. Przynętą nr jeden jest chleb, choć można zastosować wszelakie przynęty roślinne. Płotek już połowiłem, wiec teraz pora na trocie. Nie jeździłem bo czekałem na dostawę przynęt, które przyniosły mi szczęście w połowach tej ryby. Zobaczymy jak będzie na następnych wyprawach na waleczną srebrną rybę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
adamj

Nieprzeczytany postautor: adamj » 01 mar 2019, 09:06

Dziś rzeka, stanąłem w miejscu , w którym połowiłem ładnych płoci. Pierwszy zarzut i ryba. Płoć 25 cm. Mija 10 min i kolejna ryba i tym razem jaź 24 cm , następne branie jest spod krzaczka. Na wędce waleczna ryba, myślałem że to jaź , ale nie , to kleń . Ten jest wymiarowy. Ryb nie połowiłem, ale bardzo ucieszył mnie ten kleń. Rybki wypuściłem do rzeki.
Obrazek

Obrazek
adamj

Poprzednia

Wróć do Dyskusje