Łowisko Pod Dębami.

Na goraco Tu omawiac bedziemy bierzace sprawy
Nasze projekty itp

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 27 sty 2019, 09:47

Łowisko„Pod Dębami”w Redzikowie(No Kill)
Opłaty za cały sezon:
- dla członków PZW – 50 zł,
- dla niezrzeszonych – 145 zł,
- dla młodzieży do lat 16 – 25 zł.
Opłata za 1 dzień:
- dla członków PZW i młodzieży do lat 16 - 15 zł
- dla pozostałych wędkarzy – 20 zł.
Jest możliwość uzyskania zezwolenia całorocznego w rozliczeniu za pracę wykonaną przy utrzymaniu i konserwacji łowiska.
Podstawą do wydania zezwolenia na cały sezon dla członków PZW jest okazanie legitymacji z opłaconą składką członkowską na 2019 r.
Zezwolenia można nabyć u Skarbnika (tel.512 543 452) na dyżurach w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 w środy w godz. 16-17.30, lub w sklepie Jaxon Club przy ul. Dąbrowskiej 3 od 8.00 do 20.00, oraz u Gospodarza Łowiska (tel.664 890 541).

Osobliwość łowiska – oswojony bóbr albinos.

Regulamin łowiska specjalnego „Pod Dębami” w Redzikowie Koła PZW „Słupia”.
No kill - złów i wypuść!

1. Łowisko udostępnia się do wędkowania od 1 marca do 31 października, na godzinę przed wschodem słońca i godzinę po zachodzie codziennie za wyjątkiem dni, w których odbywają się zawody wędkarskie organizowane przez Zarząd Koła ( zakaz wędkowania przed zawodami, po zawodach wędkowanie jest dozwolone). Zawody wędkarskie na łowisku „Pod Dębami” odbywają się zgodnie z postanowieniami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.

2. Licencje rozprowadzają oraz informacji o aktualnych stawkach opłat udzielają Skarbnik Koła oraz Gospodarz Łowiska.

3.Wędkujących na łowisku obowiązują przepisy Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW z następującymi zmianami:
- obowiązuje całkowity zakaz zabierania złowionych ryb ( zasada no kill – złów i wypuść ).
- złowione ryby należy wpuścić z powrotem do stawu niezwłocznie po złowieniu ( nie dotyczy wędkowania w trakcie zawodów i gospodarskich odłowów selekcyjnych).
- zezwala się łowić na dwie wędki.
- zabrania się stosowania metody spinningowej i muchowej oraz łowienia z pod lodu.
- dozwolone nęcenie do 3 l gotowej mieszanki zanętowej z wyłączeniem zanęt typu: ziemniaki, chleb, makaron, itp.
- zabrania się kąpieli, używania środków pływających, niszczenia grobli oraz wprowadzania psów na łowisko

4. Każdy wędkarz ma obowiązek utrzymywać porządek w obrębie swojego stanowiska przed, w trakcie, jak i po zakończeniu łowienia.

5. Każdy wędkujący ma obowiązek posiadania odpowiedniego przyrządu do wyhaczania ryb.

6. Nieprzestrzeganie powyższego regulaminu może skutkować natychmiastową utratą zezwolenia w danym sezonie oraz na sezon następny, jak również odpowiedzialność z ustawy o rybactwie śródlądowym.
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator
 
Posty: 1521
Rejestracja: 02 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 24 mar 2019, 20:12

Podłechtany informacjami o okazach złowionych Pod Dębami poczułem nieodpartą potrzebę doświadczyć również samemu wędkarskiej adrenaliny. Ze zdziwieniem stwierdziłem w niedzielny poranek, że byłem jedynym wędkarzem nad stawem. Z dotychczasowych zasiadek na tym łowisku pamiętam, że ilekroć występowałem sam, zawsze zajmowałem pierwsze miejsce. Trudniej było powtórzyć ten wyczyn na zawodach. Po mniej więcej godzinie nad stawem pojawili się kolejni łowcy. Żądni powtórzenia wczorajszych sukcesów. Okazało się to dużo trudniejsze. Zrobiło się chłodniej i dużym rybom zamurowało pyski. Wieszały się płocie, ukleje i leszczyki. Cieszyły za to wymiarowe wzdręgi i okonie. W warunkach łowiska no kill dorosły i będą dostarczały punktów na zawodach. Dla reporterskiej rzetelności muszę napisać, że przez kilka dłuższych chwil woziłem się na bacie z czymś, co nie było drobną rybką. Co to było? Też chciałbym wiedzieć.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator
 
Posty: 1521
Rejestracja: 02 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 05 kwie 2019, 17:06

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator
 
Posty: 1521
Rejestracja: 02 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 08 kwie 2019, 13:23

Zapowiadało się spokojne sobotnie popołudnie.
Prezes naszego Koła wybrał się Pod Dęby potrenować przed zawodami zaplanowanymi na 14 kwietnia. Ja zaś po odbębnieniu swojej zmiany w sklepie szykowałem się pojechać również do Redzikowa po materiał na ekologiczny kosz na śmieci przewidziany do ustawienia przy naszym łowisku obok parkingu.
Sielski nastrój zakłócił telefon od Bogusława: Przez wał za bukiem leje się woda z naszego stawu. Powiadom kogo się da i przyjedź ratować groblę! Zabrałem po drodze Sławka i w te pędy Pod Dęby.
Sytuacja była poważna. Podniesiona w tygodniu o 15 cm woda w stawie przesączyła się przez starą norę bobrów i wartkim strumieniem wypłukiwała coraz większą dziurę w wale. Prezes i wędkujący akurat na stawie Radek zorganizowali worki i taczkę i zaczęliśmy w czwórkę ratować „Dęby”. Kilka kursów zrobionych przez Radosława pozwoliło zażegnać niebezpieczeństwo rozmycia grobli. Po jakimś czasie dołączył Adam i podmienił kolegę przy najcięższej pracy, jaką jest przewożenie taczką po terenie workowanej ziemi.
Przybyli po godzinie Józek i Daniel na akcję „tamowania krwotoku” już się nie załapali. Wykonali za to kosmetyczne porządki po pracy spycharki przy powiększaniu parkingu.
W ostatnim czasie nie widać oznak bytowanie w naszym stawie bobrów. Oby się wyniosły na dobre. No i żeby nie ujawniła się żadna kolejna dziura w obwałowaniu zbiornika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator
 
Posty: 1521
Rejestracja: 02 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 05 maja 2019, 17:54

Przez wiele lat jakiekolwiek pomysły na modyfikację infrastruktury na łowisku Pod Dębami ograniczał strach przed powtórką losów urządzeń, zamontowanych na początku gospodarowania przez Słupię na stawie. Tablica z regulaminem została wrzucona do wody, stół i ławy trafiły na ognisko, zaś beczki wkopane w ziemię (jako kosze na śmieci) zwinęli zbieracze złomu. Stąd odtwarzane po latach urządzenia terenu są takie toporne. Jako pierwsza powstała tablica z czytelną nazwą łowiska. Została ustawiona na wyspie. Żeby ograniczyć fizyczny dostęp do niej do minimum. Przez łagodne zimy ma się dobrze od kilku lat. W 2015 roku został zbudowany nowy stół z ławami. Ważący kilka ton dębowy mebel narażony jest tylko na upływ czasu. Na mostku obok parkingu zamontowano gablotę. Pierwsza z szybką z naprawdę grubego szkła nie oparła się kamieniom. Podobny los spotkał wstawioną w miejsce potłuczonego szkła szybę z plexi. Obecnie jak za czasów PRL-u dostępu do umieszczanych ogłoszeń broni stalowa siatka. Skutecznie. Niektóre patenty z tamtych czasów nadal się sprawdzają. Latem 2018 roku zostało prawie o pół metra podwyższone obwałowanie zbiornika. Pozwoliło to podnieść o kilkanaście centymetrów poziom lustra wody, a tym samym zwiększyć głębokość stawu. Co jakiś czas bobry próbują poprzez zrobione w grobli nory upuścić z łowiska życiodajne H2O. Jak do tej pory interwencje gospodarzy pozwalają w porę zasypać powstające wyrwy. Na jesieni 2018 roku udało się odtworzyć pomost koło mnicha. Zaimpregnowane deski powinny wytrzymać kilka kolejnych lat. W ostatnim czasie pojawiły się dwa nowe kosze na śmieci. Żeby ich „wiatr nie przewracał”, jeden otrzymał solidny balast, a drugi został zakotwiony w betonowym postumencie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator
 
Posty: 1521
Rejestracja: 02 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 18 cze 2019, 08:56

Zawody Rodzinne 30.06.2019 r.
W niedzielę 30.06.2019 r. o godz. 8:00 na łowisku „Pod Dębami” w Redzikowie Zarząd Koła PZW „Słupia” organizuje otwarte RODZINNE ZAWODY WĘDKARSKIE.
Zasady uczestnictwa: w zawodach biorą udział drużyny 2 osobowe ( w składzie dowolnym, pozostające w formalnych lub nieformalnych relacjach rodzinnych, pokrewieństwie lub powinowactwie ).
Metoda połowu – spławikowa, obowiązkowo siatka na złowione ryby.
Nęcenie – do 3 l gotowej mieszanki zanętowej na drużynę.
Punktacja:
Zgodnie z regulaminem PZW 1 gram złowionej ryby – 1 pkt.
Nagrody:
Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla zdobywców 3 pierwszych miejsc oraz 5 dodatkowych nagród rzeczowych do rozlosowania wśród pozostałych drużyn.
Zapisy wraz z wpisowym przyjmowane są w sklepie wędkarskim „Jaxon Club” w Słupsku, ul. Dąbrowskiej 3 do dnia 29.06.2019 r. lub wyczerpania miejsc. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe w wysokości 30 zł od drużyny.
Program zawodów:
8.00 - zbiórka zawodników, sprawdzenie obecności
8.10 – losowanie stanowisk, przygotowanie do łowienia
9.00 – rozpoczęcie wędkowania
12.00 – zakończenie łowienia, posiłek
13.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i losowanie 5 nagród specjalnych.
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w harmonogramie zawodów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator
 
Posty: 1521
Rejestracja: 02 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 03 sie 2019, 06:11

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator
 
Posty: 1521
Rejestracja: 02 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Re: Łowisko Pod Dębami.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 07 paź 2019, 13:02

Odłów szczupaka – Pod Dębami – 5.10.2019r.
Ogółem 14 spinningistów podjęło próbę zmniejszenia populacji szczupaka w łowisku Pod Dębami. Efekty okazały się dalekie od determinacji i machania wędkami aż do bólu ramion przez łowców kaczodziobych. Padł jeden szczupak wymiarowy i dwa pistolety. Odłów planowany pierwotnie od 7 do 12 został skrócony o godzinę z uwagi na bieg przełajowy organizowany przez OSiR gminy Słupsk, a którego trasa wiodła po grobli okalającej nasze łowisko. Nad przebiegiem wszystkich wydarzeń mających miejsce tego dnia w Redzikowie czuwał Gospodarz Koła Stanisław Bytomski.

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator
 
Posty: 1521
Rejestracja: 02 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Poprzednia

Wróć do Dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron