Rowy.

Re: Rowy.

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 27 paź 2015, 17:42

Okres stabilnej pogody zrobił w Rowach swoje. Najbardziej okoniowym okazał się tej jesieni poniedziałek 26 października. Szczęśliwcy, którzy tego dnia zawitali na to łowisko, mogli podarować sobie nie tylko płocie i leszcze, ale również część złowionych ponad ustalony limit garbusów.
Podłechtany relacjami Władka, Olka i kilku innych znajomych, wybrałem się do Rowów następnego dnia. Nie powiem, kilka ładnych okoni trafiło do siatki. Ale płotką też nie można było wzgardzić. Co ciekawe, większe sztuki brały nie z gruntu, a na spławik.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 28 paź 2016, 17:04

Z przyczyn niezależnych od własnej wygody, musiałem w czwartek 27 października wstać wcześnie. Skoro już wstałem, to i o równie wczesnej porze znalazłem się na łowisku w Rowach. Byłem drugi.
Rzadko się zdarza, ale całkowicie nieznajomy wędkarz sterczący samotnie w ciemnościach nad wodą, autentycznie ucieszył się na mój widok. Po nas przybywali następni. Mimo, że był to dzień powszedni, o świcie wszystkie stanowiska w rejonie tamy zostały zajęte. Wszyscy połowili. W zależności od stosowanej metody w urobku przeważały okonie, okonki, płocie, leszcze lub krąpie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Nieprzeczytany postautor: Eugeniusz Friede » 06 lis 2016, 17:25

Prognozy pogody zapowiadały w Rowach w niedzielę 6 listopada 2016 r. prawdziwie złotą polską jesień. Zaś słoneczna rzeczywistość była tak gęsto zakrapiana deszczem, że chcąc nie chcąc spasowaliśmy z Olkiem w południe.
Ryby, owszem i brały. Wśród powszedniości płoci zdarzały się prawdziwe okazy tego gatunku. Do tego niezwykle waleczne leszczoki. Tudzież różnej maści drapieżniki: większe lub mniejsze sandacze i okonie.
Porównując nasze wędkowanie w Rowach do niejednokrotnego bezowocnego wpatrywania się w spławik na innych łowiskach, to było to w dalszym ciągu Eldorado. Że innymi razy było lepiej? A no było.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eugeniusz Friede
Moderator

Poprzednia

Wróć do Pomorskie